NİĞDE’NİN İLK SOKAK TİYATROSU - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

NİĞDE’NİN İLK SOKAK TİYATROSU

  • 13 Mart 2018
  • 257 kez görüntülendi.
NİĞDE’NİN İLK SOKAK TİYATROSU

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Kulübü Sokak Tiyatrosu Düzenledi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Kulübü öğrencileri, kadına yönelik şiddete dair farkındalık yaratmak için 8 Mart’ta Niğde Şehit Ömer Halisdemir Meydanı’nda 28 öğrenci ile sokak tiyatrosu gerçekleştirdi.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Kulübü öğrencileri, avuç içlerinde “Kadın, Çocuk ve Sosyal Dayanışma” hattı “Alo 183” yazan öğrencilerin repliklerinde; kadına yönelik fiziksel, psikolojik, ekonomik, cinsel her türlü şiddeti dile getirdikleri dikkat çekti.

Konuyla ilgili açıklama yaparak, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Kulübü olarak bugüne kadar kadınlara karşı yapılmış olan bütün taciz, istismar ve şiddete karşı bilinç oluşturmak için bu etkinliği gerçekleştirdiklerini belirten öğrenciler, 2017 yılında 409 kadının öldürüldüğüne, 332 kadının ise cinsel şiddete maruz kaldığına da vurgu yaptı.

Kulüp öğrencileri, “Bugün burada dile getirdiğimiz örnekler ve çok daha fazlası ülkemizde her gün yaşanan gerçeklerdir. Bizler üniversite öğrencileri olarak kadına şiddete dur demek için bu etkinliği gerçekleştirdik” diyerek duyarlılıklarını ve farkındalıklarını Niğde halkı ile paylaştı. Etkinlik öğrencilerin “Elinizi kadına şiddet için değil, kadına yönelik şiddete dur demek için kaldırın. Yalnız değilsiniz… 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun” sözleri ile son buldu.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!