Nigdemiz.com

Niğde’yi Örnek Gösterdi, Avrupa’yı İşaret Etti

  • 30 Temmuz 2019
  • 277 kez görüntülendi.
Niğde’yi Örnek Gösterdi, Avrupa’yı İşaret Etti

ALFA U14 takımımızın sezon açılış töreninde konuşan Kulüp Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Niğde Anadolu FK’yı gençlere örnek gösterdi ve “Bakın Niğde Anadolu FK’daki gencecik ağabeyleriniz, bu sezon 30-35 yaşlarındaki rakiplere karşı mücadele edecekler. Bizim hedefimiz Avrupa” dedi.

NİĞDE’Yİ GÖSTERDİ, AVRUPAYI İŞARET ETTİ

Altınordu Futbol Akademisi’nde (ALFA) U18/19, U17, U16 ve U15 takımlarının ardından U14 ekibi de yeni sezona törenle “merhaba” dedi. Metin Oktay Yerleşkesi’ndeki açılış törenine Başkan Seyit Mehmet Özkan’ın yanı sıra idari ve teknik kadroları ile personeller katıldı. Başkan Özkan gençlere bir takım tavsiyelerde bulunurken Niğde Anadolu FK’da forma giyen genç ağabeylerini işaret ederek örnek gösterdi.

Başkan Seyit Mehmet Özkan, evlatlarımıza hitaben yaptığı konuşmada ALFA’da bu sezonki temanın “kuvvet” olduğunu vurgulayarak, “Güçlü olmak için kendinizi aşmalısınız” vurgusu yaptı. “Bizim hedefimiz Avrupa” diyen Özkan, “80 milyon insanın yaşadığı, 800 bin kilometrekarelik bu koca ülkeden yüzlerce gencimiz Avrupa’da futbol oynayabilir. Bizim hayalimiz bu ve bunu ıspatlamak için buradayız. Çünkü futbolun ekonomisi Avrupa’da dönüyor” diye konuştu.

“Bu sezon Üç Santralli Oyun Sistemi’ni ezberlerken yetenekleriniz kullanmayı öğreneceksiniz” diyen Özkan, “Altınordu ekolü 1-4-3-3 üzerine kurulu. Bu sezon, sistemi en iyi şekilde sahaya yansıtmayı ve yeteneklerinizi de en iyi şekilde kullanmanın yöntemlerini ezberleyeceksiniz. Ekol, kültür ve sistem önemli. Çünkü bu üçüne sahip olan kulüpler yıkılmaz, sürekli gelişir ve sürdürülebilir bir yapının sahibi olur” yorumu yaptı.

NİĞDE ANADOLU FK’YI ÖRNEK GÖSTERDİ

U14 takımının sistemde önemli bir yere sahip olduğunun da sözlerine ekleyen Özkan, “İkinci döneme geçişin son sezonundasınız. Yani artık futbolu bir meslek olarak seçme zamanınız geliyor. Bunu seçtiğiniz zaman güçlü ve kuvvetli olmalısınız. Bakın Niğde Anadolu FK’daki gencecik ağabeyleriniz, bu sezon 30-35 yaşlarındaki rakiplere karşı mücadele edecekler. Bunu nasıl yapacaklar ? Tabi ki güçlü olarak.  Sizler, seçilmiş ve ayrıcalıklı gençlersiniz. Korkarak değil, tüm benliğinizle bu işe sarılırsanız başarılı olursunuz. Kendinizi zorlayın, kendinizi aşın, çok çalışın, sonuçta başarı sizinle olacaktır. Sizler için sürekli planlar yapıyoruz. Bu sezonun Altınordu A Takımı kadrosunun yüzde 65’i öz kaynak oyuncularımızdan oluşuyor. Yeni sezonda evlatlarımızın süre alma oranını yüzde 50 olarak hedefledik. Bir sonraki sezon yüzde 60, sonra yüzde 70, en sonunda ise yüzde 80’lik orana ulaşacağız. Kalan 20’lik bölüm, Türki Cumhuriyetlerdeki  akrabalarımız ve Avrupa’daki Türk çocuklarına ait olacak” dedi.

Yeni sezonda görev yapacak teknik kadrodaki antrenörlerimiz ile oyuncularımızı tanıştıran Özkan’dan sonra takım kaptanımız Muharrem Çizgili, emekleri için ALFA personeline teşekkür etti. Tören, Özkan’ın yaptığı farkındalık sınavı ile sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!