NİTSO’da Dış Ticaret Semineri Düzenlendi - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

NİTSO’da Dış Ticaret Semineri Düzenlendi

  • 13 Nisan 2018
  • 261 kez görüntülendi.
NİTSO’da Dış Ticaret Semineri Düzenlendi

T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Koordinasyonunda Niğde Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde 12 Nisan 2018 Perşembe günü Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri düzenlendi.

Seminer programı, Niğde Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Seminer süresi boyunca Ekonomi Bakanlığı İhracatı Geliştirme Uzmanı Deniz Koray Tunçel, Ekonomi Bakanlığı Anlaşmalar Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzmanı Setenay İyigün, Türkiye İhracat ve Kredi Bankası A.Ş. Şube Müdürü Ali Can, Türkiye İhracat ve Kredi Bankası A.Ş. Uzmanı Salih Keser, finansman, bilgiye erişim ve Eximbank başlıkları altında sunum yaparak oda üyelerine paylaşımlarda bulundular.
Seminerde Ekonomi Bakanlığı yetkilileri ihracatın geliştirilmesi, ihraç ürünlerinin çeşitlendirilmesi, ihracatta pazar payı, ihracatçılarımıza rekabet gücü kazandırma, pazara giriş engelleri ve çözüm yolları, güvence sağlama ve ihracatta sağlanan devlet yardımları konularında açıklama yaparak ihracat kredileri hakkında bilgiler verdi. Ayrıca Eximbank yöneticileri ülkemizin tek resmi ihracat finansman destek kuruluşu olan Eximbank’ın ihracatçı firmaları kısa, orta ve uzun vadeli sigorta ve garanti programları ile nasıl desteklediği hususlarına değinerek, daha güvenli dış ticaret yolları için üyelerimizi, kurumu ziyaret etmeleri tavsiyesinde bulundular.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!