Niğde’nin Yöresel Lezzetleri Gaziantep'te - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Niğde’nin Yöresel Lezzetleri Gaziantep’te

  • 03 Ocak 2018
  • 405 kez görüntülendi.
Niğde’nin Yöresel Lezzetleri Gaziantep’te

Türkiye’nin farklı illerinden ürünlerin yer aldığı Gaziantep ilinde kurulan Yöresel Ürünler Fuarı’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken Niğde’nin de yöresel tatları ve ürünleri bu fuarda yerini aldı

Gaziantep’te açılan, aralarında Niğde’nin de yer aldığı Türkiye’nin farklı illerinin yöresel lezzetlerinin tanıtıldığı “Yöresel Ürünler Fuarı” büyük bir ilgi görüyor. Bir hafta süresince açık kalacak olan fuara katılan firma yetkilileri, vatandaşların fuara yoğun bir ilgi gösterdiğini ve satışlardan memnun olduklarını söylediler.

Gaziantep’in merkez Şehitkâmil ilçesi 15 Temmuz Meydanı’nda açılan ve Türkiye’nin 40 ilinden yaklaşık 200 çeşit ürünün sergilendiği fuar, açıldığı günden bu yana yoğun ziyaretçi akınına uğruyor. Birbirinden farklı yöresel ürünlerin, lezzetlerin ve tatların Gazianteplilerin beğenisine sunulduğu, fuara katılan firmalar, yöresel lezzetlere gösterilen ilgiden gayet memnun olduklarını söylediler. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği fuarda, Kayseri, Ankara, Kocaeli, Erzurum, Niğde, Trabzon, Sivas, Malatya, Hatay, Kahramanmaraş, Çankırı ve Adıyaman illerinin pastırma, sucuk, cağ kebabı, fındık, pestil, künefe ve kaymak gibi yöresel ürünleri, Gazianteplilerin beğenisine sunuluyor.

Niğde’nin Gazianteb’e giden yöresel lezzetlerin arasında, köfter, tarhana, tereyağ, peynir çeşitleri, yoğurt, patates, fasülye bal ve pekmez gibi ürünler yer alıyor. (Haber: Kuddusi Arslan)


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!