Nigdemiz.com

Oduncular Sitesinde Kış Mesaisi Başladı

  • 15 Ekim 2020
  • 135 kez görüntülendi.
Oduncular Sitesinde Kış Mesaisi Başladı

Niğde Merkez Oduncular sitesinde bulunan esnaf kışlık odun satışlarının başladığını söyleyerek fiyatların geçen seneye göre yüzde 20’lik artışın olduğu söyledi.

Oduncu esnafı muhabirimiz ile yaptığı röportajda kışlık odun hazırlıklarının başladığını ve ufak tefek satışın olduğu belirtti.

Oduncu esnafı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi ‘‘Şuanda biz kışlık satılmaya odunlarımızı hazırlıyoruz. Kışlık odun ve kömürlerimiz hazır durumda satılması için bekliyoruz. Odun fiyatlarımız değişiyor. Kilosu 80 kuruş ile 1 TL arasında değişmekte.

Meşe, kavak, çam odunlarımız var bunlarda odunların ağaç türlerine göre değişmekte. Ton olarakta dediğim gibi 800 TL ile 1000 TL arasında değişiklik gösteriyor.’’ Dedi.

Geçen Yıla Oranla Fiyatlar Yüzde 20 Arttı

Satışların ufak tefek başladığını söyleyen oduncu esnafı, ‘‘ Geçen seneye oranla bu sene azda olsa yükseliş var talepte. İnşallah iyi olacaktır. Pandemi geçerse daha iyi olacak. Geçen seneye aldığımız odun fiyatları ile bu sene aldığımız odun fiyatları arasında yüzde 20’lik bir artış var. Geçen sene 700 ile 800 TL’ye sattığımız odunlarımızı bu sene 1000 TL’ye satmak zorunda kalıyoruz.  Pandemi ne kadar da olsa bizleri de etkiledi.’’ Diye konuştu.

(HABER: MÜCAHİT BİLGİ)

Kaynak: muhabir

Editör: Mücahit Bilgi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.