Off-Road Yarışması Düzenlenecek - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Off-Road Yarışması Düzenlenecek

  • 02 Temmuz 2017
  • 623 kez görüntülendi.
Off-Road Yarışması Düzenlenecek

Niğde Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir anısına  Off-Road Yarışması düzenleyecek.

Off-Road Kulübü ile birlikte gerçekleştirilecek yarışma ve gösteri için Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce off -road tutkunu Niğde’de olacak.

Niğde Belediyesi’nin, 15 Temmuz darbe girişiminin sembol ismi kahraman şehit Ömer Halisdemir’in anısına, Off-Road Kulübü ile birlikte düzenleyeceği Off-Road Yarışması 16 Temmuz Pazar günü Niğde Evleri yanındaki yarış pistinde gerçekleştirilecek.

30 İlden Off-Road Tutkunları Niğde’ye Gelecek

Bu yıl ilki düzenlenecek olan Ömer Halisdemir Off-Road Yarışması için 30 il ve 15 ilçeden yüzlerce Off-Road tutkunu Niğde’ye gelecek. Türkiye’nin dört bir yanındaki off-road tutkunlarını Niğde’de buluşturacak olan Ömer Halidemir Off-Road yarışması için araçlar 15 Temmuz Cumartesi günü Niğde’de merkezdeki Ömer Halisdemir Meydanı’nda toplanacak.

Pilotlar Halisdemir’in Kabrini Ziyaret Edecek

Pilotlar, araçlarıyla birlikte Şehit Ömer Halisdemir’in Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu Beldesi’ndeki kabrini ziyaret edecek. Yaklaşık 100 aracın katılacağı yarış öncesinde standart, modifiye ve el yapımı off-road araçlarından oluşan yaklaşık 300 araçlık konvoy Niğde ve Bor ilçesinde gösteri yapacak.

Şehir Turu

Şehir turunun ardından Gebere Barajı yakınlarındaki kamp alanında toplanacak olan araçlar, 16 Temmuz Pazar günü Niğde Evleri’nin kuzeydoğu kısmındaki pist alanında gerçekleştirilecek olan yarış saatini bekleyecek. 2 kilometre uzunluğundaki çamur, rampa, çukur ve virajlı yolda dereceye girebilmek için kıyasıya bir mücadeleye girecek olan pilotların mücadelesi 5 kategoride gerçekleştirilecek.

Ödül Töreni

Niğde Belediyesi’nin 1.’sini düzenleyeceği Ömer Halisdemir Off-Road Yarışması, kategorilerinde dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle son bulacak.

Başkan Akdoğan: “ Geleneksel Hale Getireceğiz”

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, off-road yarışmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, 15 Temmuz 2016 tarihinde hainler tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğini söyledi. Halkın darbeye karşı darbe yaparak, vatan hainlerinin heveslerinin kursağında kalmasının sağlandığını anımsatan Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, “O kara gecede 246 demokrasi şehidimiz, vatanın birlik ve bütünlüğünün sağlanması için canını feda etti. Niğdeli kahraman şehidimiz Astsubay kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir ise cuntacı generali alnından vurarak, hainlerin oyununu büyük ölçüde bozdu ve darbe girişiminin seyrini değiştirdi” dedi.

Başkan Akdoğan, 15 Temmuz’un yıldönümünde, Off-Road kulübü ile birlikte kahraman Şehit Ömer Halisdemir anısına off-road yarışması düzenleyeceklerini ifade ederek, “Bu etkinliği geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz.

İlimizin tanıtımına da büyük ölçüde katkı sağlayacak etkinlik vesilesiyle, 15 Temmuz’da canlarını feda eden demokrasi şehitlerimizle birlikte vatan ve milletin birlik ve bütünlüğünün korunması için ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi, saygı ve minnetle anıyorum, gazilerimizi şifalar diliyorum” diye konuştu.

Ümit Kaya’dan Başkan Akdoğan’a Teşekkür

Niğde Off-Road Kulübü Başkanı Ümit Kaya ise yaptığı açıklamada, off-road tutkunlarını Niğde’de buluşturacak olan etkinliğe verdiği desteklerden dolayı Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’a teşekkür etti.(Haber: Cüneyt ÖZDEMİR)

 

 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!