Öğrenciler Niğde’den Memnuniyetsizmiş! - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Öğrenciler Niğde’den Memnuniyetsizmiş!

  • 16 Ağustos 2018
  • 409 kez görüntülendi.
Öğrenciler Niğde’den Memnuniyetsizmiş!

Üniversite öğrencilerinin eğitim gördükleri kentten memnuniyet düzeylerini ölçmek için yapılan bir araştırmaya göre Niğde’de eğitim gören Üniversite öğrencileri şehirden memnuniyetsiz olduklarını bildidiler.

Öğrencilerin 27 şehirden memnun oldukları belirtilen araştırmada memnuniyetsiz öğrenciler sınıflamasında bulunan 31 il arasından Niğde’nin yer alması işe oldukça ilginç karşılandı.

Memnuniyet sıralamasında Eskişehir, Antalya ve Aydın’ın ilk üçte yer aldığını ortaya koyarken Öğrenci Dostu Üniversite Şehirler Araştırması’nın 2018 sonuçları belli oldu.

MEMNUNİET VEREN İLLER

“Yüksek memnuniyet” hissedilen iller şöyle sırlandı: “Ankara, Samsun, Balıkesir, Hatay, Trabzon, Manisa, Kırklareli ve Denizli olduğunu belirten Karadağ, “memnuniyet” hissedilen şehirlerin ise İstanbul (Asya), Giresun, Ordu, İstanbul (Avrupa), Kocaeli, Düzce, Zonguldak, Adana ve Sinop illeri olduğunu dile getirdi.

MEMNUNİYETSİ İLLER

Prof. Dr. Yücel ise araştırmada 31 ilde öğrenim gören öğrencilerin memnuniyetsizliğinin çok yüksek düzeyde olduğunu, bu illerin Nevşehir, Kahramanmaraş, Erzincan, Adıyaman, Tokat, Kastamonu, Diyarbakır, Niğde, Uşak, Tunceli, Mardin, Osmaniye, Batman, Gümüşhane, Afyonkarahisar, Kars, Siirt, Karaman, Ardahan, Aksaray, Çankırı, Ağrı, Iğdır, Kilis, Bayburt, Bitlis, Yozgat, Muş, Şırnak, Bingöl ve Hakkari olduğunu belirtildi.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!