Okul Sporları Müsabakaları Tamamlandı - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Okul Sporları Müsabakaları Tamamlandı

  • 04 Ocak 2018
  • 443 kez görüntülendi.
Okul Sporları Müsabakaları Tamamlandı

Niğde’de düzenlenen basketbol, voleybol ve badminton müsabakaları tamamlanarak dereceye giren takım ve sporculara ödülleri verildi.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Niğde Okul Sporları Basketbol Genç Erkekler (B), Voleybol Genç Kızlar (B) ve Badminton Gençler Kız – Erkek müsabakaları 5 Şubat Spor Salonu ve 75. Yıl Spor Salonu’nda yapılan müsabakalarla sona erdi. Müsabakalar sonucunda Basketbolda; Yunus Emre Anadolu Lisesi birinciliği kazanırken, Bor Şehit Ramazan Konuş Fen Lisesi ikinci, Özel Taç Temel Lisesi üçüncü ve Şehit Bora Çelik Anadolu Lisesi de turnuvaların dördüncüsü olmayı başardılar.

Voleybol Turnuvası

Voleybolda turnuvalarında ise ; Şehit Bora Çelik Anadolu Lisesi birinci, Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi ikinci, Hüdavent Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü, 15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi dördüncü oldu.

Badminton da Durum

Badmintonda Genç Kızlarda yapılan müsabakaların gülen takımı ve şampiyonu Niğde Fen Lisesi olurken, ikinciliği Elmalı Çayırlı 80. Yıl Ç.P.A.Lisesinin aldığı turnuvanın üçüncüsü Bor Zübeyde Hanım M.T.A.Lisesi ve dördüncüsü ise Yunus Emre Anadolu Lisesi olarak gerçekleşti.  Badmintonda Genç Erkeklerde ise; Çamardı 75.Yıl Şehit Üsteğmen Murat Erdem Ç.P.A.Lisesi birinci olurken, Niğde Fen Lisesi ikinci, Yunus Emre Anadolu Lisesi üçüncü, 15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi ise dördüncü oldu.

Müsabakalar neticesinde yapılan ödül törenine Niğde Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü  Harun Turhan, Şube Müdürü Bülent Özgüven, Okul Sporları İl Temsilcisi Mustafa Tunç, Okulların idarecileri ve öğretmenleri katıldı. Müsabakalara katılan okullarımıza, idareci, antrenör ve sporcularımıza teşekkür ederiz. Grup müsabakalarında ilimizi temsil edecek takımlarımıza Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Harun Turhan başarılar diledi. (Haber:Derya Demircan)


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!