Okuma Yazma Kursunun Sertifikaları Verildi - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Okuma Yazma Kursunun Sertifikaları Verildi

  • 27 Nisan 2018
  • 381 kez görüntülendi.
Okuma Yazma Kursunun Sertifikaları Verildi

Okuryazarlık seferberliği kapsamında verilen kursu başarıyla tamamlayan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi sakinleri, sertifikalarını Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve Eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek Hanımefendiden aldılar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde ülke genelinde başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında verilen eğitimi başarıyla tamamlayan Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veren Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören hastalar için sertifika töreni düzenlendi.

Düzenlenen törene, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve Eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek Hanımefendi, Bor Kaymakamı Bekir Sıtkı Dağ, Bor Garnizon Komutanı İkm. Alb. Mustafa Kaplan İl Sağlık Müdürü Ertan Değirmencioğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yrd. Doç. Dr. Bilal Günaydın, Protokol Üyeleri ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi personeli ile kursiyerler katıldı.

VALİ, KURSİYERLERİ TEBRİK ETTİ

Sertifika töreninde konuşan Vali Yılmaz Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde başlatılan okuryazarlık seferberliğinin ilimiz Niğde’de de yoğun ilgi gördüğünün altını çizerek; “Farkındalık yaratılması açısından Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde okuma- yazma kursunun açılmasını çok önemli buluyorum. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerimizi de ayrıca tebrik ediyorum” dedi.

HASTALARIN EL SANATLARINI GEZDİLER

Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikalarını takdim eden Vali Şimşek ve Eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek Hanımefendi, yine Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde tedavi gören hastaların yaptıkları ebru sanatı ve el işi ürünlerin sergisini gezdiler.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!