Okuryazarlık Kursiyerleri’nden Özel Ziyaret - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Okuryazarlık Kursiyerleri’nden Özel Ziyaret

  • 17 Mayıs 2018
  • 272 kez görüntülendi.
Okuryazarlık Kursiyerleri’nden Özel Ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yurt genelinde başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kapsamında Niğde Halk Eğitim Müdürlüğünde eğitim alan kursiyerler, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’i ziyaret ettiler.

Gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Kursiyerlerin kısa süre içerisinde büyük yol kat etmelerinden ziyadesiyle memnun olduğunu belirterek;  kursiyerleri çabalarından ve isteklerinden dolayı kutladı.

ÖĞRENMENİN YAŞI YOK

“‘Öğrenmenin yaşı yoktur’ deyiminin en güzel örneği sizlersiniz” diye sözlerine başlayarak konuşmasına devam eden Vali Şimşek; “Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşleri Hanımefendi bu konuda bir meşale yaktılar. Bizlerin görevi ise okuma yazma oranını yüzde yüze çıkartmaktır.  İlimiz Niğde genelinde Halk Eğitim Müdürlüğümüzce farklı bölgelerde açılan okuma yazma kursları meyvelerini vermeye başladı. Çok sayıda kursiyerimiz eğitimleri tamamladı ve okuma yazmayı öğrendiler. Vatandaşlarımızdan yeni kurslar açılması konusunda talepler gelmeye devam ediyor.  Bizlerde bu talepler doğrultusunda kurs açmaya devam ediyoruz. Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ediyor, hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Ziyarette, İstiklal Marşı’nı okuyan Kursiyerler ise başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan’a, Niğde Valisi Şimşek’e ve kursların açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiler.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!