Olimpiyatlarda Niğde Başarısı - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Olimpiyatlarda Niğde Başarısı

  • 24 Temmuz 2017
  • 461 kez görüntülendi.
Olimpiyatlarda Niğde Başarısı

Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği 23. İşitme Engelliler Olimpiyat (Deaflympics) Oyunları 18-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleşti.

21 Farklı branşta 97 ülkeden yaklaşık 3100 sporcu kıyasıya mücadele etti. Olimpiyatlarda greko-romen stil 75 kiloda ülkemizi temsil eden Milli ve Niğdeli Sporcu Kadir Kuş finalde Rus Güreşçi Vitaliy Kuzmenkov’u 8-1 yenerek Olimpiyat şampiyonu oldu.

Yine Niğdeli Milli Güreşçi Ahmet Talha Kacur’da, Bulgar rakibi Hristo Georgiev Pavlov'a 2-0 üstünlük kurarak Olimpiyat 3.sü olmayı başardı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Harun Turhan; “Ata sporumuz güreşte ülkemizi ve Niğde’mizi en iyi şekilde temsil ederek bayrağımızı göndere çektiren Sporcularımız Kadir Kuş ve Ahmet Talha Kacur’u başarılarından dolayı kutluyorum.

Olimpiyat ruhuna yakışır bir şekilde, centilmence geçen mücadelelerde sporcularımızın kürsünün zirvesine çıkması ve madalya kazanmasında emeği geçen herkesi gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum ”dedi. (Haber: Cüneyt ÖZDEMİR)


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!