ÖMER’İN KATİLLERİNE AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

ÖMER’İN KATİLLERİNE AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

  • 20 Nisan 2018
  • 268 kez görüntülendi.
ÖMER’İN KATİLLERİNE AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

Şehit Ömer Halisdemir Davasında Karar Çıktı

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığını (ÖKK) ele geçirmek isteyen darbeci general Semih Terzi’yi vurarak darbe teşebbüsünün seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir’in şehit edilmesine ilişkin davada karar çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Niğdeli kahraman Astsubay Ömer Halisdemir’in şehit edilmesine ilişkin davada 18 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini değerlendiren şehidin kardeşi Soner Halisdemir, “Hamdolsun adalet yerini buldu. Niğdeli Şehit Ömer Halisdemir 80 milyon Türk milletinin kardeşi, evladı, bir vatan askeri olarak görevini yaptı” dedi.

18 SANIĞA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığını (ÖKK) ele geçirmek isteyen darbeci general Semih Terzi’yi vurarak darbe teşebbüsünün seyrini değiştiren Astsubay Halisdemir’in şehit edilmesine ilişkin davada karar çıktı. Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü’nde görülen duruşmada 18 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

KARDEŞİ: “İNANDIĞIMIZ İKİ ADALET VAR”

Karara ilişkin açıklama yapan şehit Ömer Halisdemir’in kardeşi Soner Halisdemir, “Biz bugüne kadar bundan sonra da güvendiğimiz, inandığımız iki adalet var. Birincisi ilahi adalet, ikincisi; Türkiye Cumhuriyeti devletinin bağımsız yargısı. Her ikisine de bu zamana kadar ve bundan sonra da inancımız ve güvenimiz sonsuzdur. Hamdolsun adalet yerini buldu. Şehit Ömer Halisdemir 80 milyon Türk milletinin kardeşi, evladı, bir vatan askeri olarak görevini yaptı. Bu millet haine hak eden cevabı verir, kahramanı da bilir. Bu dava Ömer Halisdemir ailesinin davası değildir. Bu dava Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve milletinin davasıdır” ifadelerini kullandı.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!