Optisyenlik ve Fizyoterapi Bölümleri Açıldı - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Optisyenlik ve Fizyoterapi Bölümleri Açıldı

  • 25 Nisan 2018
  • 509 kez görüntülendi.
Optisyenlik ve Fizyoterapi Bölümleri Açıldı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, her geçen gün bünyesine yep yeni bölüm ve programlar dahil etmeye devam ediyor.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, program çeşitliliğini artırmak ve toplumun gereksinimleri doğrultusunda ülkemizin ara elaman ihtiyacını karşılamak için yaptığı çalışmalar sonucunda açtığı Optisyenlik ve Fizyoterapi programları, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından onaylandı.

Niğde Zübeyde Hanım Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılan Optisyenlik Programı ile göz doktorları tarafından verilen reçetelerde yazılı gözlük camlarının, her türlü lenslerin, optik görme gereçlerinin ve gözlük çerçevelerinin hastaya sunulmasına katkı sağlayan personeller yetiştirmeyi hedefleyen Üniversite, Fizyoterapi bölümü ile fizik tedavi ve yöntemlerini teknolojik gelişmelere bağlı olarak uygulayabilen, sağlık sektöründe hizmet verecek nitelikli personeller yetiştirmeyi amaçlıyor.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Üniversitenin büyüyerek bölgesine ve ülkemize katma değer sağladığını belirten Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, “Üniversitemizde şehrin, bölgenin ve ülkenin ihtiyaçlarını gözeterek yeni bölümler açıyoruz. Gerekli akademik personel istihdamı ile altyapı tamamlanır tamamlanmaz, açılan bu bölümlere öğrenci kabulüne başlanacaktır” dedi.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!