Orman İşletme Müdürü Orman Yangını Uyarısı - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Orman İşletme Müdürü Orman Yangını Uyarısı

  • 04 Temmuz 2017
  • 380 kez görüntülendi.
Orman İşletme Müdürü Orman Yangını Uyarısı

Ormanlarda yangın riskinin başladığı bir döneme girildiğini belirten Niğde Orman İşletme Müdürü Mehmet Özdemir, vatandaşlardan anız ve ormanda ateş yakmamalarını istedi.
Orman yangınlarına müdahale edecek ekiplerin 7/24 hazır olduğunu belirten Özdemir, orman yangınları ile mücadele konusunda teknik donanım ve yangın müdahale ekiplerinin hazır durumda olduğunu kaydetti.

Niğde Orman İşletme Müdürü Mehmet Özdemir, “Orman yangınlarının yüzde 98’i insan kaynaklı sebeplerden çıkmaktadır. Mevsimsel olarak yangın riskinin başladığı bir dönemde bulunuyoruz. İstatistik verilerine göre haziran, temmuz ve eylül ayları yangın çıkma olasılığının en yükseğe ulaştığı aylardır.

Bu aylarda olumsuz bir durumla karşılaşmamaları için vatandaşlarımızdan ormanda ateş yakmamalarını, yakarlarsa söndürmeden ayrılmamalarını, anız yakmamalarını, ormanda yansıtıcı durumda bulunan cam, şişe kırıkları bırakmamalarını istiyoruz. Ayrıca ormanda herhangi bir şekilde duman veya ateş gördüklerinde ücretsiz Alo 177 orman yangın ihbar hattımızı aramalarını rica ediyoruz” dedi.

Temmuz ve Ağustos aylarının oldukça sıcak geçeceğine dikkat çeken Özdemir, vatandaşlardan orman yangınlarına karşı göstermiş oldukları duyarlılıklarının devam etmesini, gördükleri en küçük dumanı ücretsiz Alo 177 yangın ihbar hattına bildirmelerini istedi. Gerekli tedbirleri almadan orman alanlarında kesinlikle ateş yakılmamasını isteyen Özdemir, bu konuda vatandaşları uyardı.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!