‘Öze Dönüş’ Sergisi Bor’da Açılıyor - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

‘Öze Dönüş’ Sergisi Bor’da Açılıyor

  • 02 Ağustos 2018
  • 218 kez görüntülendi.
‘Öze Dönüş’  Sergisi Bor’da Açılıyor

Bor kültür evinde açılacak olan ‘öze dönüş’ sergisinde yer alan eserler sanatseverlerle buluşacak.

Sergi hakkında bilgi veren Halibas art koordinatörü Serkan Haliloğuları,açacakları sergide mahalli sanatçılara kendilerini tanıtma fırsatı sunacaklarını söyledi.

23 Nisan 2018’ de organize ettikleri 1. Niğbor etkinliklerini anımsatan Haliloğuları Şunları kaydetti: “Halibas art olarak düzenlediğimiz Niğbor etkinliklerinde yapılan eserlerle birlikte memleketimizin önde gelen sanatçılarının da eserlerinin yer aldığı karma bir sergi düzenledik. Buradaki amacımız, ilk adımda yurtdışından getirdiğimiz sanatçılarla ortaya koyduğumuz harika bir etkinlik sonucunda; halkımızın sanata ve tarihe olan ilgisini gün yüzüne çıkardık.” dedi.

“Öze Dönüş” sergisinde mahalli sanatçılara da yer verdiklerini belirten Haliloğulları, “Memleketimizin özüne inerek, mahalli sanatçılarımızın kendilerini tanıtma fırsatı verdik. Onları sanatlarını icra etmeye teşvik ederek, genç sanatçılara İlham olmalarını sağlamayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Amacının doğduğu topraklara ve kendi halkına hizmet vermek adına bu tür faaliyetler yürüttüğünü belirten Haliloğulları, “Sergimizin adını ‘Öze Dönüş’ olarak belirledim. Dolayısıyla memleketimizin sanatçılarına hak ettikleri değeri vermek istiyorum” dedi.

‘Öze dönüş’ karma resim sergisinin açılışı 3 Ağustos Cuma günü (bugün) saat 16:00’da Bor Kültür evinde gerçekleştirilecek.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!