Nigdemiz.com

Özer: Çalışanın Döner Sermayesini Yok Etmeyin

  • 06 Aralık 2018
  • 263 kez görüntülendi.
Özer: Çalışanın Döner Sermayesini Yok Etmeyin

Türk Sağlık – Sen Niğde Şube Başkanı Adnan Özer, sağlık çalışanları ile birlikte Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi idari bina girişinde, döner sermaye gelirlerindeki düşüşle ilgili basın açıklaması yaptı.

Özer  performansa dayalı döner sermaye sistemi içinden çıkılamaz bir hale gelmiştir diyerek şunları kaydetti: “Döner sermayenin bugün bakıldığında çalışana bir faydası kalmadığı açıktır. Döner sermaye sisteminde adaletsizlik vardı. Bugün performansa dayalı döner sermaye 5,6 TL gibi trajikomik düzeylere indi. Çalışanlar çalıştıkça çok kazanacak denildi. Muayene, ameliyat ve tüm tıbbi hizmetlerde çok büyük artışlar olmasına rağmen sağlık çalışanlarının döner sermayeleri eridi. Döner sermayeler çalışanın alın teri olduğu ilan edildi ama her ne hikmetse kurumların yaşadığı her finansal sıkıntıda döner sermayeler kullanıldı çalışanın hakkı başkalarına dağıtıldı. Sağlık çalışanlarına ilave ücret artış taleplerine karşılık döner sermayeniz var denilerek hem kapılar kapatıldı hem de döner sermayeler yok edilerek çalışanın geliri azaltıldı.”

ÇALIŞANIN DÖNER SERMAYESİNİ YOK ETMEYİN

Sağlık çalışanlarının geçinemez hale geldiğine dikkat çeken Özer, “ Pansuman bile sayılamayacak tedbirler büyük çözümler gibi sunuldu. Her seferinde bunların bir işe yaramadığı anlaşıldı. Sistem kötüye gidiyor dememize rağmen çağrılarımıza kulak tıkandı.  Sistem artık yamalarla kurtarılacak gibi değildir, sistemi temelden yapılacak değişikliklerle düzeltmek mümkün olacaktır. Sağlık çalışanlarının döner sermaye ile ilgili talepleri lütuf değil haktır. Çalışanın döner sermayesini yok etmek yerine adaletin sağlandığı ve emekliliğe yansıtıldığı bir düzen sağlayın” ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!