Öztürk: “Zam Gelecek Diye İlaç Bulamıyoruz” - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Öztürk: “Zam Gelecek Diye İlaç Bulamıyoruz”

  • 16 Ocak 2018
  • 280 kez görüntülendi.
Öztürk: “Zam Gelecek Diye İlaç Bulamıyoruz”

Niğde Eczacı Odası Başkanı Nihat Öztürk, ilaçlarda beklenen zam nedeniyle, eczacıların istedikleri sayı ve miktarda ilaçlara ulaşmakta zorluk çektiğini söyledi.

Euro kurunun değişmesiyle ilaç fiyatları ile ilgili çalışma başlatıldığını belirten Öztürk, bunun eczacıları ve vatandaşları zora sokmaya başladığını savundu. Öztürk şunları söyledi:
“İlaçta EURO kurunun değişmesiyle birlikte yeniden zam ihtimali ve zamla alakalı çalışmalar başladı. Bunun neticesinde eczacılarımız istedikleri sayı ve miktarda ilaçlara ulaşmakta zorluk çekiyor. Bir çok ilacı dağıtım kanalları kısıtlı olarak gönderiyorlar. Bu kısıtlamalardan dolayı önümüzdeki günlerde yani 20 Şubat gibi değerlendiriliyor, ilaç sıkıntısı çıkabilir. Onun için ilgililerin bu konuda tedbir alarak eczacılarına yeterince ilaç almasına mani olan bu uygulamanın ortadan kaldırılması için bir çalışma yapmaları gerekmektedir. Şöyle ki zam alacağı duyulan bilinen kesinlikle inandıkları bir konu olursa bu ilaçlara dağıtım kanalları yok diyebiliyor. Onun için bir sıkıntı yaşanmaması adına şimdiden söylüyoruz. Tedbir alınması gerekir, eczacıların dilediği kadar ilaca ulaşmaları gerekir diye yetkilileri uyarmak istiyorum.”


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!