Peşin: Döviz Oyununun Arka Planında Ne Var! - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Peşin: Döviz Oyununun Arka Planında Ne Var!

  • 14 Ağustos 2018
  • 288 kez görüntülendi.
Peşin: Döviz Oyununun Arka Planında Ne Var!

AK Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, dövizdeki artışın perde arkasında nelerin olduğuna dair çarpıcı bir basın açıklaması yaptı. Peşin: “Döviz artışının arkasında Türkiye’nin yeni ilişkileri ve büyüme hedeflerinden rahatsız olan bir ABD’nin olduğunu söyledi ve “Sinirleri bozuldu” dedi.

Peşin açıklamasında; “Dövizdeki artışın ülkenin yönetimiyle hiçbir ilgisi yok. Herhangi bir ekonomik parametre ile ilgisi yok’’ diyerek şu ifadelere yer verdi; “Maalesef AK Parti nefreti ve Erdoğan düşmanlığını Türkiye düşmanlığına dönüştürmüş bir takım çevreler var. Büyük oyunu görmeyecek kadar dar pencereden bakan kişilerin algı operasyonuna destek verdiklerine şahit olmaktayız.

SEBEPLER ÇOK BAŞKA

Son günlerde yaşanan dövizdeki sert hareketin perde arkasına yatan sebepler çok başkadır.

Yaşanan gelişmeleri net olarak görebiliyoruz. Dövizdeki sert hareketi herhangi bir ekonomik parametreyle izah etmek mümkün değil. Türkiye, bundan öncede çeşitli operasyonlara maruz kaldı. 17-25 Aralık olayları, Gezi Eylemleri, 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ülkenin birliğine ve huzuruna kastettiler. Hamdolsun hiçbirinde başarıya ulaşamadılar.

 AMAÇLARI DİZ ÇÖKTÜRMEK

Şimdi ellerindeki son kozu kullanarak Türkiye’ye diz çöktürmek istiyorlar. Burada bizlere örnek olan çok önemli bir hadiseden örnek vermek istiyorum.  Ekonomik saldırı, boykot ya da ambargo, Mekke’de, efendimizin öncülüğünde giderek güçlenen Müslümanların karşısında aciz kalan müşriklerin de başvurduğu bir saldırı yönetimi olmuştu.

KABENİN DUVARINDA

Amaç, telkin, şiddet ve işkence ile diz çöktüremedikleri Müslümanları açlık, beşeri ilişkileri kesme ve yalnızlaştırma yani tecrit ile diz çöktürmekti. Bunun için toplanıp bir takım kararlar aldılar ve bu kararları bir ahidname haline getirerek Kabe’nin duvarına astılar.  Bu ahitnamede şu dört madde yazılıydı:

  1. Haşim ve Muttalib oğullarından asla kız alınmayacak… 2. Haşim ve Muttalib oğullarına asla kız verilmeyecek… 3. Haşim ve Muttalib oğullarına hiçbir şey satılmayacak… 4. Haşim ve Muttalib oğullarından hiçbir şey satın alınmayacak. Bununla da kalmadılar, Mekke’ye gelen kervanları şehrin girişinde durdurarak, müslümanlara mal satmamaları ya da satacaklarsa da çok yüksek fiyatlarla satmaları gerektiği konusunda uyardılar.

MÜSLÜMAN GALİP GELDİ

Sonuçta Müslümanlar galip geldi. Sıkıntıya girdiğimizi sandığımız süreç, aslında kazanmanın başlangıcı. Çünkü haksız ve hukuksuz hiçbir talep amacına ve başarıya ulaşamamıştır.

TAVİZSİZ BİR TUTUM TAKINIYORUZ

En önemli sebep, milli menfaatler konusunda tavizsiz bir tutum takınıyoruz. Milletimizin emanetini namusumuz biliyoruz. Vesayetin, siyasete hükmetmesine müsaade etmeyeceğiz. Terör örgütleri üzerinde kurulan oyunları deşifre edip önüne geçtik. Suriye’de oluşturulan terör konusuna rıza göstermedik. Yerli ve milli yatırımları artırdık. Bundan rahatsız oldular. Döviz kurundaki gelişmelerin, ekonomik hiçbir gerekçesi yoktur. Para birimimize bir saldırırdır.

ESKİ KRİZLERLE ALAKASI YOK

Bugün yaşadığımız hadise ne 1994, ne 2001, ne 2007 krizi ile alakası yoktur. Hazine ve Maliye Bakanlığımız gereken adımları atıyor. Bizim bu olaylar karşısında temkinli şekilde attığımız adımlar ve planlar var. Bizler ‘kur şu aşamaya geldi, battık, bittik’ gibi konuşmalar yersiz ve temelsizdir. Bizler güçlü bir ülkeyiz ve bu güne kadar yapılan saldırıları bertaraf ettiğimiz gibi bunu da bertaraf edeceğiz.

ORTADOĞU PROJELERİ TIKANDI

ABD ve onu kullanan güçlerin, 11 Eylül olayı üzerinden kurguladıkları ve uzun yıllardır hayalini kurdukları, üstelik de uğruna milyarlarca dolar akıttıkları ünlü Ortadoğu Projesi iyice tıkandı.

ADETA SİNİRLERİ BOZULDU

Türkiye’nin Rusya ve İran’la birlikte politikalar geliştirip Suriye’yle sınırlı kalmayacak geniş çaplı kaos ve çatışma planlarını akamete uğratması, sinirleri bozdu. Nitekim 3 ülke de aynı güçlerin sürekli eleştiri ve tehditkar söylemlerine muhatap oluyor.

BU KARARLARINA PİŞMAN OLACAKLAR

Sağduyu ile tedbirlerimizi alarak, paniklemeden, sükunetle sabreder ve dayanışarak direnirsek, Rabbim kafirlerin aldıkları bu kararları kemiren kurtçukları gönderecek ve onları bu kararlarından pişman edecektir. Zira Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır’’ dedi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!