Nigdemiz.com
buy Instagram followers

Sağlık Müdürlüğü’nde Yangın Tatbikatı

  • 28 Ekim 2019
  • 357 kez görüntülendi.
Sağlık Müdürlüğü’nde Yangın Tatbikatı

Niğde il Sağlık Müdürlüğü 2019 Yılı Yangın tatbikatını gerçeğini aratmayacak bir çalışma ile gerçekleştirdi.

Niğde İl Sağlık Müdürlüğü ve ek bina personellerinin katılımı ve alınan izinlerin ardından geçtiğimiz gün saat 14.30 da Yangın Eğitim ve Tatbikatı Niğde İl Sağlık Müdürlüğü’nün bahçesinde ve binalarında yapıldı.

TATBİKAT ÖNCESİ İTFAİYEDEN EĞİTİM

Yangın tatbikatı öncesi kurumda görev yapan personellere daha önce  yangına karşı önleme konuları ile ilgili olarak yangın öncesinde ve sonrasında alınması gereken tedbirler, yangın çeşitleri, yangın söndürme usulleri ile yangın söndürme cihazlarının nasıl kullanılacağı ve en kısa zamanda Acil Durum Ekiplerine nasıl ulaşılacağı ile ilgili Niğde Belediyesi İtfaiye Müdürü Latif Boran tarafından eğitim verildi.

GERÇEĞİNE UYGUN GERÇEKLEŞTİ

Şehir İtfaiyesi, UMKE,112 Acil Sağlık Hizmetleri, Niğde Enerya Kapadokya Doğalgaz ve İl Emniyet Müdürlüğü Polis ekiplerinin katılımı ile birlikte her iki binanın ortak bahçe alanında olası yangın anında bina tahliyesi ve hasta kurtarma konulu yangın tatbikatı yapılıp, tatbikatın tamamlanmasından sonra personellere yangın söndürme tüplerinin kullanılması gösterildi. Acil durum ekiplerinin olaya anında müdahale etmesi ile yangın tatbikatı başarı ile tamamlandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!