Sağlıkçılara Ücret Artırımı Sevindirdi - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Sağlıkçılara Ücret Artırımı Sevindirdi

  • 19 Temmuz 2018
  • 239 kez görüntülendi.
Sağlıkçılara Ücret Artırımı Sevindirdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca:  “Pratisyen hekim emeklilerine takriben bin 500, uzman hekim emeklilerine de 2 bin lira emekli maaşı artışı getirilecek. Tüm sağlık personellerine yılda 60 gün, yani her yıl 2 ay fiili hizmet zammı verilecek” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın açıklaması yaparak sağlık çalışanlarının ücret ve çalışma durumları hakkında açıklama yaparak köklü bir yeniliğe gidildiğini duyurdu. Bu haber Niğde’de ki sağlık camiasında da memnuniyetle karşılanırken, Bakan Koca’nın resmi sosyal medya hesabına ise bir çok yorum talep ve teşekkür mesajı düştü. Ayrıca bazı engelleri aşabilmek için ise uluslararası Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi kurulacağı belirtildi.

EMEKLİ’DEN UZMANA…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hekimlerin emekli maaşlarının yükseltilmesine ilişkin Kanun tasarına göre, pratisyen hekim emeklilerine takriben bin 500, uzman hekim emeklilerine de 2 bin lira ücret artışı getirileceğini bildirdi. Koca, Twitter’dan, “Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nda yer alacak düzenlemelere ilişkin paylaşımda bulundu.

SAĞLIK TURİZMİ

Buna göre, sağlık turizmi potansiyelini harekete geçirmek için üniversiteler, Sağlık Bakanlığı ve özel sektörün iş birliği yapması ve koordineli çalışması sağlanacak.

Sağlık turizmi alanında hizmet veren ve artı değer üreten sağlık personelinin döner sermaye tavanı artırılacak, doktorlara tavan sınırlaması olmaksızın gelir elde etme imkanı tanınacak.

TIBBİ HİZMETLERE DÖNER SERMEYE KATKISI

Özellikli tıbbi hizmetler (kanser cerrahisi, organ nakli vb) veren, başta doktorlar olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının döner sermaye katkı paylarının tavanlarında yükselmeye gidilecek.

Özellikli tıbbi hizmetler veren personelin ve sağlık turizmi hizmeti veren personelin döner sermaye ile desteklenmesi, üniversite hastanelerinde de uygulamaya konulacak.

HER YIL 2 AY FİİLİ HİZMET ZAMMI

Tüm sağlık personellerine (hekim, diş hekimi, eczacı, hemşire, fizyoterapist vb) yılda 60 gün, yani her yıl 2 ay fiili hizmet zammı verilecek.

SAĞLIK ANONİM ŞİRKETİ KURULACAK

Uluslararası sağlık hizmetleri alanında Türkiye’de sunulan hizmetlerin tanıtımını yapmak, kamu ve özel sektörün sağlık turizmine yönelik faaliyetlerini desteklemek ve koordine etmek, hastaların Türkiye’ye gelmesi için engeller varsa (ulaşım, gümrük, vize vb) bunları aşmak ve diğer sorunlarla ilgilenmek için uluslararası Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi kurulacak.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!