Sahnede Tek Yürek Oldular - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Sahnede Tek Yürek Oldular

  • 29 Mart 2018
  • 408 kez görüntülendi.
Sahnede Tek Yürek Oldular

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi 27 Mart Tiyatro Günü kapsamında muhteşem bir organizasyona ev sahipli yaptı.

27 Mart Dünya Tiyatrolar günü kapsamında Niğde hem muhteşem bir buluşmaya hemde bir ilke imza atıldı. Niğde’de bulunan tiyatro ve Sahne kulüplerinin tamamı ilk kez bir araya gelerek izleyenlere muhteşem bir seyir keyfi yaşattılar.

SALON DOLDU TAŞTI

Önceki gün Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi 1923 nolu salonda saat 19.00’da başlayan etkinliğe gelenlerin katılımıyla salon doldu taştı. Oldukça başarılı işlere imza atan kulüpler ve topluluklar oyunlarını sergilediler. Kimi zaman eğlendiren skeclere, biraz komedi, biraz ironi ve gündemsel konulara da yer verildi.

SAHNE ALAN KLÜPLER

Her biri birbirinden muhteşem konulara yer verilen oyunlarda, Niğde Sahne Sanatları Kulübü,  Ömer Halisdemir Tiyatro & Sinema Kulübü, Sinerji Kulübü, Türk Halk Bilimi Tiyatro Topluluğu Dip Sanat Tiyatrosu ekibi ve Sal Sanat Tiyatro ekibi izleyicilere unutamayacakları anlar yaşattılar.

DERNEK KURULDU

27 M-Mart Dünya Tiyatro Günü’ne yakışır bir şekilde gerçekleşen etkinlikte bir de müjde verildi. Bugüne kadar farklı etkinlik ve alanlarda mücadele veren kulüp ve toplulukların kısa adı NİTİS olan Niğde Tiyatro ve Sinema Derneği’nin kurulduğu açıklandı.

(Haber: Murat ÜMRANLIOĞLU)


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!