Şemsiyeli Sokak’a Yoğun İlgi  - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Şemsiyeli Sokak’a Yoğun İlgi 

  • 30 Temmuz 2018
  • 1.357 kez görüntülendi.
Şemsiyeli Sokak’a Yoğun İlgi 

Geçtiğimiz günlerde Niğde’de ilk kez özel firma tarafından işletmesinin bulunduğu tarihi sokak rengârenk şemsiyeler ile donatıldı.

Niğde’nin tarihi önemi olan ve geçtiğimiz yıllarda restorasyonu gerçekleşen Cullaz sokak civarında uzun sokakta faaliyet gösteren Feyza Dijital Baskı Merkezi işletmecisi ve çalışanları, bambaşka bir girişim ile sokağın bir bölümünün üst kısmını şemsiyelerle donattı.  Onlarca renkli şemsiyenin yer aldığı sokak ta adeta bambaşka bir görüntü ve görsellik ortaya çıkarken sokağın adı şimdiden şemsiyeli sokak diye anılmaya bile başlandı. Avrupa’da ve Türkiye’nin bazı kentlerinde kurumların ya da sokak esnaflarının uyguladığı Şemsiyeli Sokak projeleri gibi Niğde’de de güzel bir işe imza atılmış oldu.

İşletmeci Fatih Kızılkaya tarafından yapılan ‘Şemsiyeli Sokakta’ vatandaşlar tarihi sokağa çekmek istediğini söyledi.
‘Bu Sokakta Hayat Var’ sloganıyla tarihi sokağın dokusuna uygun canlılık getirmek için kendi imkanlarıyla renkli sokak oluşturduğunu ifade eden Kızılkaya, “Hayata farklı bakarak ve şehirde ilk olması için ‘Şemsiyeli Sokak’ oluşturduk. Farklı şeyleri keşfetmekten ve yeni bir şeyleri hayata geçirmekten zevk aldığım için böyle bir şey düşündüm. Niğde’de de en eski yerleşim yerleri olan tarihi Cullaz sokakta bu uygulamanın renk katacağını düşündüm. Vatandaşlarımız Şemsiyeli Sokak büyük beğeni aldı. Genç arkadaşlarımız fotoğraf çektirmek için yoğun bir ilgi gösteriyor. Doğal Fotoğraf çekimi yapan gelin ve damatlar da burada fotoğraf çektiriyor. Sosyal medyada da hızla yayılan renkli fotoğraflar sokağımıza olan ilgiyi daha da artırdı” dedi.

VATANDAŞLAR BOL BOL RESİM ÇEKTİRİYOR  

Sokağın yeni hali hakkında bilgi alan yada duyan genci, yaşlısı, çocuğu tüm vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği rengarenk şemsiyeli sokak, son günlerde büyük ilgi görüyor. Güzel havanın tadını çıkarmak ve tarih ile renklerin buluşmasını bir arada yaşamak isteyen vatandaş bu yoğun ilgi gösteriyorlar. Düğün fotoğraflarının da albümünde yer alacak olan bu sokak daha şimdiden şehrin en ilgi duyulan bölgelerinden biri haline geldi. Bizlerde Niğde Günaydın Gazetesi ve Detay Medya Matbaa Grubu olarak Feyza Dijital Baskı Merkezi işvereni ve çalışanlarını bu güzel fikir için tebrik ederiz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!