Sıfır Atık Projesi’ne Niğde’den Katkı - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Sıfır Atık Projesi’ne Niğde’den Katkı

  • 23 Mart 2018
  • 396 kez görüntülendi.
Sıfır Atık Projesi’ne Niğde’den Katkı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde “Sıfır Atık Projesi” Niğde’de “Ülkemi Seviyorum Evimden Getiriyorum” sloganıyla başlatıldı. Niğde Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, proje hakkında bilgiler verdi.

Müdür Gençtürk ““Sıfır Atık Projesi” ile Kamu Kurumlarının hizmet binalarında oluşan geri dönüşümü mümkün olan atıklar kaynağında ayrı ayrı toplanarak kayıt altına alınacak ve ekonomiye kazandırılacaktır. İl Müdürlüğümüzde Niğdemiz için bu projeye ilave olarak “Ülkemi Seviyorum Evimden Getiriyorum” sloganıyla yeni bir proje üretilmiştir.

Projemiz ile “Sıfır Atık Projesinin” sadece kamu binalarıyla sınırlı kalmaması ve evlerimizde de uygulanması ile örnek alınan öncü bir il olmak hedeflenmiştir. Bu hedefle personellerimiz evlerinden poşet içerisinde karışık olarak biriktirdikleri geri dönüşümü mümkün olan ambalaj atıklarını (kağıt, cam, plastik, metal vs.) haftalık olarak bahçemizdeki atık toplama konteynırına getirmeye başlamışlardır. İl Müdürlüğümüz çevresinde bulunan diğer kamu kurumlarına konuyla ilgili yazı yazılmış ve gönüllülük esasıyla personellerinin bu projeye destek vermeleri istenilmiştir. Çevreye ve doğaya karşı duyarlı olduklarını bildiğimiz Niğde’ li vatandaşlarımızın böyle örnek bir projeye gönülden sahip çıkmalarını ve evlerinden poşet içerisinde karışık olarak geri dönüşüme uygun atıkları toplayıp haftanın yedi günü ve günün her saatinde bahçemizdeki toplama konteynırına atılmak üzere getirmelerini beklemekteyiz. Söz konusu projemize verilecek destek sonrasında gerçekleştireceğimiz yeni projelerle İlimizin gelişimine katkı sağlanılması düşünülmektedir” dedi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!