Sonat “Herkesin Vekili Olacağım” - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Sonat “Herkesin Vekili Olacağım”

  • 04 Haziran 2018
  • 345 kez görüntülendi.
Sonat “Herkesin Vekili Olacağım”

MHP Niğde 1’inci sıra Milletvekili Adayı Alaattin Sonat, seçin çalışması kapsamında ziyaret ettiği yerlerde vatandaşların ilgisiyle karşılaşıyor.

Seçim süreci devam ederken açıklamada bulunan Milletvekili Adayı Alaattin Sonat “Sağ sol ayrımı yapmadan herkesin vekili olacağını söyledi ve vatandaşlara seslendi. Sonat: “İnsanların gönlüne girmesini biliriz. Kimseyi ötelemeyiz. Sağ sol ayrımı yapmayız. Seçilince herkesin başkanı herkesin milletvekili oluruz. Bu bize yakışandır” dedi.

KİM GELİRSE KAPIMIZ AÇIK

“Benim söylemediğim, il başkanımın teşkilat başkanımın söylemediği hiçbir şey geçerli değildir” diyen Sonat: “ Hiçbir şeye inanmayın. Fitne fesattan uzak duracağız. Biz bir Türk milletiyiz. Bu bize yakışmaz. Kim gelirse kapımız açık. Herkesi kucaklayacağız.  Seçim otağında söylenen her kelimeye dikkat etmemiz lazım. Bir daha söylüyorum ittifak içindeyiz. Benim söylemediğim, il başkanımın teşkilat başkanımın söylemediği hiçbir şey bizi bağlamaz. Biz bir olacağız iri olacağız diri olacağız. Toplantılara gidiyoruz vatandaşlarımızın teveccühleri gerçekten çok güzel. Sağ sol herkes kucaklıyor bizi. Biz onlara da layık olacağız.”

MİLLETVEKİLİ OLARAK KOLTUKTA OTURMAYACAĞIM

Milletvekili olarak koltukta oturmayacağını belirten Sonat: “Görev yaptığım süre boyunca 8 saat koltukta oturmadım 16 saat çalıştım. 8 saat bize çok uzak. 16 saatin yetmediği durumlar oldu. Niğde’miz içinde bunu yapacağız. Milletvekili olarak koltukta oturmayacağım. Orada yazarken Niğde milletvekili yazacak. Milliyetçi Hareket Partisi yazmıyor. CHP, Ak Parti yazmıyor. Bende o isme o yazıya layık olacağım. Genel başkanımızın emir ve doğrultularında ona yakışır ahlakta milletvekili olacağım. Ben geldiğim yerde 3 dönem belediye başkanlığı kazanmış bir belediyeden geldim. İnsanların gönlüne girmesini biliriz. Kimseyi ötelemeyiz. Sağ sol ayrımı yapmayız. Seçilince herkesin başkanı herkesin milletvekili oluruz. Bu bize yakışandır. Sorunlarımız varsa beraber oturacağız. Kimselere kapımızı kapatmayacağız. Niğde’nin sorunlarını çözmek çok zor mudur. Güçlü bir ülkeyiz güçlü bir meclisiz, sorunları görüşürüz o günkü bakanlarla, cumhurbaşkanı yada yönetimi kademeleriyle. Burada ileri gelenlerle birlikte otururuz kimseyi hakir görmeyiz. Allah’ın izniyle tarımdaki sorunları çözeriz, ekonominin Niğde’de canlanmasında faydalı olmaya çalışırız. Geçmiş dönemlerde yaptım çok rahat bundan sonraki dönemlerde yapabilirim. Kapıları ve gönlü kapalı olan bir insan değilim, insanlara yukarıdan bakan bir insan değilim. Sizden bir isteğim var sadece beni itibarsızlaştırmaya çalışmayın. herkesin önünde saygıyla sevgiyle eğilirim ben. Bütün sorunlarınıza bütün dertlerinize elimizden geldiğince yapmaya çalışacağız. Cebinize altın ve para verecek durumumuz yok. Meclisteki yetkimizi kullanarak Niğde’nin hakkı neyse onu alacağız”

Konuşmanın ardından Sonat, vatandaşlarla birlikte çay içti sohbet etti.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!