Sorumlular En Ağır Şekilde Cezalandırılmalı - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Sorumlular En Ağır Şekilde Cezalandırılmalı

  • 19 Temmuz 2018
  • 259 kez görüntülendi.
Sorumlular En Ağır Şekilde Cezalandırılmalı

Geçtiğimiz gün Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde görevli Dr. Bahattin Ahmet Yalçın, bir hasta yakını tarafından darp edilmesinin ardından Niğde’den de kınama mesajı geldi.

Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu “Sağlıkta şiddete hayır!” başlığıyla olayın ardından mesaj yayımlayarak olayı kınadığını, meslektaşlarına bunu yapan kişinin en ağır şekilde cezalandırılmasını temenni ettiğini söyledi ve “Hekim arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor , acil şifalar diliyorum” dedi.

NASIL OLMUŞTU

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Acil Servisinde görevli Dr. Bahattin Ahmet Yalçın’ın bir hasta yakını tarafından başına taşla vurularak yaralanması tepkilere yol açtı. Gittikçe büyüyen tepkiler, sosyal medyada #artıkyeter hashtag’i ile paylaşılıyor. Ayrıca alınan yeni bilgilere göre olayla ilgili yakalanan şüphelinin tutuklandığı öğrenildi.

Bir hasta yakını tarafından kafası taşla yaralanan Dr. Bahattin Ahmet Yalçın, yoğun bakımda tedavi altına alındı. Hayati tehlikesi devam eden Yalçın’ın yaşadığı olay ‘sağlıkta şiddet’ konusunu tekrar tartışmaya açtı. Yaşanan olayla ilglili sosyal medyadaki tepkiler büyürken, Twitter kullanıcıları #artıkyeter hashtag’i ile kınama mesajları paylaşıyor. Ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da Yalçın’ı telefonla aradığı belirtiliyor.

TUTUKLANDI!

Bahaddin Ahmet Yalçın’ı parke taşıyla başına vurarak yaralayan Abdulkadir Keskinli, yapılan işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. İfadesinde herhangi bir pişmanlık duymadığını söylediği öğrenilen Abdulkadir Keskinli, cezaevine konuldu.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!