Nigdemiz.com

Sudaki Damlaların Huzuru Projesi Başlıyor

  • 18 Şubat 2019
  • 361 kez görüntülendi.
Sudaki Damlaların Huzuru Projesi Başlıyor

T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından açılan 2018 yılı proje çağrısı kapsamında “Niğde Kültür ve Sanat Derneği” başvuru sahipliğinde “Sudaki Damlaların Huzuru” projesi başlıyor.

Niğde Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile Sakatlar Derneği Niğde Şubesi paydaşlığında hayata geçecek olan proje kapsamında Sakatlar Derneği üyesi 20 engelimize yönelik Ebru Sanatı, Ebru Kumaş Boyama Sanatı, Ebru Seramik boyama sanatı eğitimleri verilecek olup 7 ay sürecek olan proje kapsamında çeşitli sosyal etkinlikler ve aktiviteler yapılacak.

Niğde Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Meral BIYIK projenin Niğde’mize hayırlı olmasını temenni ederek şunları söyledi “Derneğimiz 4 yıl gibi kısa bir sürede gerek sanatsal gerekse kültürel alanda bir çok etkinliği hayata geçirdi. Son olarak İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğümüzce açılan proje çağrısı kapsamında Engellilerimize yönelik bir projeyi hayata geçirmeyi hedefledik. Rehabilitasyon ve fizik tedavisi noktasında önemli bir yeri bulunan Ebru Sanatını Engellilerimizle icra ederek katılımcılarımızın tedavi süreçlerine katkıda bulunmayı amaçladık. Sanatsal ve Sosyal etkinliklerle birlikte dolu dolu bir proje dönemi geçirerek engelli vatandaşlarımızın yanında olacağız. Ben bu noktada başta İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Yetkilerine, Paydaşlarımıza, Dernek Yönetimimize, Projemizin hazırlanmasında bilgi ve birikimleriyle bizlere Teknik Destekte bulunan Altunhisar İlçe Proje Koordinatörü Sayın M. Kerim Uzun’a  teşekkür ediyor projemizin Niğde’mize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!