Nigdemiz.com
buy Instagram followers

T.C. NİĞDE İCRA DAİRESİ 2019/376 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

  • 13 Mart 2020
  • 518 kez görüntülendi.
T.C. NİĞDE İCRA DAİRESİ 2019/376 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

T.C.

NİĞDE

İCRA DAİRESİ

2019/376 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN Özellikleri: Niğde İli, Merkez İlçesi, Koyunlu Köyü, 257 Ada, 4 Parselin 684,78m2 yüzölçümlü olduğu, tapuda Arsavasfında tescilli, tam hisseli olan taşınmaz. Bilirkişi raporuna göre, parsel üzerinde yapı bulunmadığı, parselin yola cephesinin olduğu, taşınmazın meskûn mahal içerisinde olup, cami, okul gibi sosyal alanlara kısmen yakın mesafede bulunduğu, elektrik, su, yol, sağlık, eğitim gibi kentsel kamu hizmetlerinden kısmen yararlanabilecek konumda bulunduğu, etrafında muhtelif katlarda yapılaşmaların bulunduğu ancak ağırlıklı olarak boş parsellerin olduğu, Koyunlu Köyü Merkezine 2000 metre, Bor-Niğde Çevre Yoluna 3800 metre, Niğde Kent Merkezi olarak kabul edilen Niğde Valiliği ve Niğde Belediyesi Hizmet binalarına ise 9500 metre mesafede kaldığı mahallinde yapılan keşif ve araştırmalarım neticesinde anlaşılmıştır.

Adresi: Niğde İli, Merkez İlçesi, Koyunlu Köyü, 257 Ada, 4 ParselYüzölçümü: 684,78 m2

İmar Durumu: Ayrık nizam 2 katlı konut alanında (Taks:0,25 ve Kaks:0,50) kalmakta olup üzerinde yapı bulunmamaktadır

Kıymeti: 71.901,90 TLKDV Oranı: %18   Kaydındaki Şerhler: tapu takyidatındaki gibi

  1. Satış Günü: 14/04/2020 günü 11:35 – 11:402. Satış Günü: 11/05/2020 günü 11:35 – 11:40

Satış Yeri: NİĞDE ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU–NİĞDE

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/376 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/03/2020

BASIN NO: 217

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!