Nigdemiz.com
buy Instagram followers

T.C. NİĞDE İCRA DAİRESİ 2019/5628 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

  • 17 Mart 2020
  • 515 kez görüntülendi.
T.C. NİĞDE İCRA DAİRESİ 2019/5628 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
NİĞDE
İCRA DAİRESİ
2019/5628 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Niğde ili Merkez ilçesi Kiledere kasabası Cumhuriyet mahallesi 141 ada 6 parselde kargir ev ve avlusu olarak kayıtlı taşınmaz 830,75 m² yüzölçümüne sahip, tam hisseli, Bilirkişi raporuna göre, Taşınmaz üzerinde 1-2 katlı yapılar bulunmaktadır, taşınmaz elektrik, su, kanalizasyon, yol, çöp toplama gibi kentsel kamu hizmetlerinden yararlanabilecek konumdadır. Kiledere Belediye Başkanlığının yazısına göre imar durumuna göre dosya konusu 141 ada 6 parsel taşınmaz Taks:0.30 Kaks:0.60 konut alanında kalmaktadır. Mevcut kadastro parseli haliyle imar yoluna cephesi bulunmamaktadır. İmar durum krokisinden 18.madde uygulaması yapılmadığı ve taşınmazın geometrisinden kadastro parseli olduğu anlaşıldığından hesaplama yapılırken imar mevzuatında belirtilen %45 oranında DOP kesintisi yapılması gerektiği değerlendirilmiştir.Dosya konusu taşınmaz Kiledere Belediye binasına 370 metre kuş uçuşu mesafede bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde üst katta toplam brüt 130m² alanlı 2 ayrı mesken yapısı ile alt katta brüt 240 m² ahır,depo,yem deposu olarak kullanıldığı değerlendirilen müştemilat yapılar bulunmaktadır.Parselin kuzey sınırına bitişik olan yapının üst katında 45m² ve 85 m² brüt alanlı iki mesken yapısı bulunmaktadır. Yığma yapı tarzında yapılan yapıların üst betonarme döşemesi bulunmakta, çatısı bulunmamaktadır. Dış sıva ve boyaları yapılmıştır. Pencereleri PVC ve ahşap doğramadır. Avlu içerisinde dışarıdan merdivenle üst kata ulaşılmaktadır.
Adresi : Niğde İli, Merkez İlçesi, Kiledere (Cumhuriyet) K, Köyiçi Mevkii, 141 Ada, 6 Parsel
Yüzölçümü : 830,75 m2
İmar Durumu : Taks:0.30 Kaks:0.60 konut alanı
Kıymeti : 98.993,21 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : dosyadaki gibi
1. Satış Günü : 14/04/2020 günü 11:55 – 12:00 arası
2. Satış Günü : 11/05/2020 günü 11:55 – 12:00 arası
Satış Yeri : NİĞDE ADLİYESİ MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5628 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2020

BASIN NO : 220

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!