Tarihçi İlber Ortaylı, Niğde'yi Çok Sevdi - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Tarihçi İlber Ortaylı, Niğde’yi Çok Sevdi

  • 11 Mayıs 2018
  • 375 kez görüntülendi.
Tarihçi İlber Ortaylı, Niğde’yi Çok Sevdi

Ünlü tarihçi, akademisyen ve yazar İlber Ortaylı Niğde Belediyesi’nin düzenlediği 3.Kitap Fuarı kapsamında Niğdelilerle buluştu. Ortaylı Ayrıca Niğde’ye yeniden geleceğinin müjdesini verdi.
Üniversitedeki konferans öncesinde Niğde Belediyesi’ne gelen ünlü tarihçi yazar İlber Ortaylı belediye personeliyle sohbet ederek kitap imzaladı. Ünlü tarihçi Ortaylı belediye ziyaretinden sonraki durağı Ömer Halisdemir Üniversitesi oldu.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Konferans Salonu’nda Niğdelilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan ünlü yazar İlber Ortaylı “Gazi Mustafa Kemal Atatürk” konulu konferans verdi.
Konferans salonunu hınca hınç dolduran Niğdeliler ünlü tarihçi, akademisyen ve yazar İlber Ortaylı’nın konferansını büyük bir dikkatle dinlediler.

BAŞKAN ÖZKAN’DAN ORTAYLI’YA HEDİYE TAKDİMİ
Konferans sonunda Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan ve Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Muhsin Kar ünlü tarihçi İlber Ortaylı’ya hediyelerini sundu.

“NİĞDE’YE BİR KEZ DAHA GELECEĞİM”
Konuşması alkışlarla bölünen Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan İlber Ortaylı’nın bir kez daha Niğde’ye geleceğinin müjdesini verdi. Salonda öğrencilerin coşkulu alkışlarıyla konuşmasına devam eden Başkan Özkan; “Sizin kültür alanında öğrenme isteğiniz oldukça, bu heyecanınız oldukça sayın valimle birlikte İlber Ortaylı Hocamızı söz verdiğimiz gibi getirdik. Özelikle 3.kitap fuarımız nedeniyle kültür dünyamızın gelişmesi, zenginleşmesi dalga dalga zirveye çıkıyor. Sizin bu ilginiz oldukça biz daha büyük hizmetler yapacağız. Yine söz veriyorum İlber Ortaylı Hocam müsait olursa yeniden getireceğiz diyorum” dedi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!