TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

  • 30 Mayıs 2018
  • 210 kez görüntülendi.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

NİĞDE

1. İCRA DAİRESİ

2017/224 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Niğde Merkez Esenbey Mahallesi 202 ada, 3 parsel sayılı zemin kat 47 nolu bağımsız bölüm olan dükkan olup; Niğde Belediyesi, Belediye Rant Tesisi yazılıdır. Tesiste, yapıda 2 adet garaj, 68 dükkan, 2 kafetarya, 37 büro olmak üzere toplam 108 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Yapının adı Sungurbey İş Hanı ‘ dır.Ana taşınmazın zemin katında 47 nolu bağımsız bölüm dükkandır. Keşif esnasında Cadde Optik gözlükçü dükkanı adı altında işletildiği görülmüştür. Projede yapılan ölçümde net kullanım alanı 44,08 m2 dir. Yerinde yapılan incelemede merdiven altına yaklaşık 2,50 m2 kadar taşma olup dükkan alanı genişletilmiştir. Dükkanın cephesi PVC camekan ve kapılıdır. Zemin renkli granit seramik kaplıdır. Duvarlar alçı sıva üzerine saten alçı ve boyalıdır. Asma tavanlı olup spot lambalıdır. Elektrik ve suyu vardır. Isıtmada doğalgazlıdır. Betonarme Karkas Yapıdır. 3.sınıf B gurubu yapıdır. Yıpranma payı % 20 dir. Yol, su, elektrik gibi alt ve üst yapı hizmetlerinden yararlanır. Yapıda doğalgaz kullanılmaktadır. Valilik, Belediye Hizmet Binasının karşısında meydana cephelidir. Diğer kamu kurumları, Adliyeye, çarşı ve pazara yaklaşık 0-500 metre kadardır. Çift yönlü asfalt yola cephelidir. Çevresi aynı imar düzeyinde yapılaşmıştır. İlin merkezinde birinci sınıf ticari bölgededir.

Adresi                          : Esenbey Mahallesi, Sungurbey İşhanı, İş Bankası Karşısı Niğde

Yüzölçümü                  : Ana taşınmazın tapu kaydında yüzölçümü 1.470,76 m2 olup, satışa konu

dükkanın yüzölçümübilirkişi raporuna göre 44,08 m2’dir.

Arsa Payı                     : 9/1392

İmar Durumu             : Bitişik nizam 7 kat ticaret ve konut alanı olarak gözükmektedir.

Kıymeti                        : 600.000,00 TL

KDV Oranı                 : %18

  1. Satış Günü : 19/07/2018 günü 10:00 – 10:05 arası
  2. Satış Günü : 13/08/2018 günü 10:00 – 10:05 arası

Satış Yeri                      : Niğde Belediye Başkanığı Mezat Salonu Merkez/NİĞDE

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/224 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/05/2018

 

 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!