TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

  • 09 Mayıs 2017
  • 439 kez görüntülendi.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

T.C.

NİĞDE

  1. İCRA DAİRESİ

2013/31 TLMT.

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    :NİĞDE İl , MERKEZ İlçe, ovacık Köyü, 2196 Parselde kayıtlı taşınmaz kababünyeli,kumlu-tın toprak yapısında su tutma kapasitesi düşük,geçirgenliği yüksek, organik maddesi az, %1 eğimli, erozyon ve drenaj problemi olmayan, makinelitarımaelverişli, kıraç tarım arazisidir. Ancak etrafındaki kuyularvasıtasıylasulama yapabilir.

Adresi                          : Niğde, Merkez, Ovacık Köyü 2196 parselde kayıtlı taşınmaz

Yüzölçümü                  : 23.600 m2

Arsa Payı                     : tam

İmar Durumu             : dosyada

Kıymeti                        : 118.000,00 TL

KDV Oranı                 : %18

Kaydındaki Şerhler    : dosyada

  1. Satış Günü : 20/06/2017 günü 10:30 – 10:35 arası
  2. Satış Günü : 18/07/2017 günü 10:30 – 10:35 arası

Satış Yeri                      : NiğdeAdliyesi karşısıBelediye Mezat Salonu

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : NİĞDE İl, MERKEZ İlçe , ovacık Köyü , 2205 Parselde kayıtlı taşınmazkababünyeli, kumlu-tın toprak yapısında, derin toprak profiline haiz, su tutma kapasitesidüşük,geçirgenliği yüksek, organik maddesiaz, düze yakıneğimli, erozyon ve drenaj problemiolmayan makinelitarıma elverişli,kıraç tarlaarazisidir. Etrafındaki kuyular vasıtasıyla sulama yapılabilir. Taşınmazüzerindedikdörtgen iz düşümlü, 78 m2 oturumalanlı, temeli taşüzeribiriketten imaledilmiş, zemini toprakolan yarıaçıkbirahırmevcuttur.

Adresi                          : Niğde, Merkez, Ovacık köyü 2205 parselde kayıtlı

Yüzölçümü                  : 12.100 m2

Arsa Payı                     : tam

İmar Durumu             : dosyada

Kıymeti                        : 64.361,00 TL

KDV Oranı                 : %18

Kaydındaki Şerhler    : dosyada

  1. Satış Günü : 20/06/2017 günü 10:45 – 10:50 arası
  2. Satış Günü : 18/07/2017 günü 10:45 – 10:50 arası

Satış Yeri                      : Niğde Adliyesi karşısıBelediye Mezat Salonu

3 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : NİĞDE İl, MERKEZ İlçe, Ovacık Köyü , 2206 Parselde kayıtlı taşınmaz kababünyeli, kumlu-tın toprak yapısında, derin toprak profiline haiz, su tutma kapasitesidüşük,geçirgenliği yüksek, organik maddesiaz, düze yakıneğimli, erozyon ve drenaj problemiolmayan makinelitarıma elverişli,kıraç tarlaarazisidir. Etrafındaki kuyular vasıtasıyla sulama yapılabilir. Taşınmazkayıtlarında her ne kadarelmalıkolarak görünse de taşınmazhalihazırdatarlavasfındaolup köy merkezineyaklaşık 2,5 kmmesafededir.

Adresi                          : Niğde, Merkez, Ovacık köyü 2206 parselde kayıtlı taşınmaz

Yüzölçümü                  : 7.950,00 m2

Arsa Payı                     : tam

İmar Durumu             : dosyada

Kıymeti                        : 39.750,00 TL

KDV Oranı                 : %18

Kaydındaki Şerhler    : dosyada

  1. Satış Günü : 20/06/2017 günü 11:00 – 11:05 arası
  2. Satış Günü : 18/07/2017 günü 11:00 – 11:05 arası

Satış Yeri                      : NiğdeAdliyesikarşısıBelediye Mezat Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/31 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/05/2017

(İİK m.126).

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

BASIN NO: 238


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!