Nigdemiz.com

Tek Teselli, Tedavi Ediliyor Olabilmesi

  • 01 Kasım 2018
  • 663 kez görüntülendi.
Tek Teselli, Tedavi Ediliyor Olabilmesi

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek 02-08 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek mesajında şunlara yer verdi: “2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası, hastalık ile kamuoyunun dikkatini çekmek, lösemili çocukların sorunlarını dile getirip, çözüm aramak amacıyla, toplumsal farkındalığın oluşturulacağı bir haftadır.

Lösemi bir kan hastalığı olup,  kan hücrelerinin yapım yeri olan kemik iliğinde ortaya çıkar.Kan kanseri olarak ta bilinen Lösemi, tedavi edilmediği zaman ölümlerle sonuçlanan bir hastalık olması nedeniyle toplumumuzun bilinçlendirilmesi ve farkındalığın oluşturulması, koruyucu hizmetlerin artırılması yönünde mücadele edilmesi büyük önem arz etmektedir.

Lösemi konusunda tek tesellimiz; tedavi edilebilen bir hastalık olması gerçeğidir. Geleceğimiz olan lösemi hastası çocuklarımıza, gençlerimize ve ailelerine toplum ve devlet olarak her türlü desteği vermek, tüm imkânlarımızı ortaya koyarak bu hastalığa yakalanan çocuklarımızı mutlu etmek, halkımızı bilinçlendirmek ve erken teşhisin önemini vurgulamak için hepimize önemli görevler düşmektedir.

Bu önemli hafta da lösemi ile mücadele eden tüm çocuklarımıza acil şifalar diler, sağlıklı ve mutlu yarınlar temenni ederim.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!