Nigdemiz.com
buy Instagram followers

TEKNOFEST’te Niğde’ye Türkiye Birinciliği ve Dünya İkinciliği

  • 23 Eylül 2019
  • 418 kez görüntülendi.
TEKNOFEST’te Niğde’ye Türkiye Birinciliği ve Dünya İkinciliği

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi iki ayrı branşta TEKNOFEST 2019 İstanbul’da, hem Türkiye’de hem de dünya sıralamasında damgasını vurmayı başardı. Niğde ekibinin projesi ve sergiledikleri performans adeta herkese parmak ısırtırken, yarışmaya katılan diğer ülke temsilcilerinin de dikkatini çekmeyi başardı.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ, DÜNYA İKİNCİSİ OLDULAR

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi öğrenci ve hocaları TEKNOFEST 2019 yarışlarında Sabit Kanatlı İHA yarışlarında HUMA isimli İHA araçları ile TUSAŞ ÖZEL ÖDÜLÜ Türkiye Birincisi olurken Dünya ikincisi olmayı başardılar. Yine Sabit Kanat Kategorisinde Dünya ikincisi olan Niğde’nin Albatros Takımı Performans Ödülününde sahibi oldular.

TEBRİK EDİYORUZ

Niğde Günaydın Gazetesi adına bizlerde, TEKNOFEST 2019 Sabit Kanatlı İHA yarışlarında Türkiye birincisi Dünya ikincisi olan, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü İnsansız Hava Araçları Takımımızı, Takım danışmanı Doç. Dr. Bora Timurkutluk hocamızı ve tecrübeleriyle katkı sağlayan Doç. Dr. Selahattin Çelik hocamızı uzun zamandır özverili bir şekilde çalışan sevgili öğrencilerimizi yürekten kutluyoruz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!