Nigdemiz.com

TEMA, ÇOCUK VE AĞAÇ KARDEŞLİĞİ

  • 29 Mayıs 2019
  • 282 kez görüntülendi.
TEMA, ÇOCUK VE AĞAÇ KARDEŞLİĞİ

TEMA ve Ağaç Kardeşliği projesi kapsamında yürütülen faaliyetler, program kapsamında çocuklara verilen doğa sevgisi, fidan yetiştiriciliği, orman kültürü aşılanarak son buldu.

Çocuklara çevre ve doğa bilincini aşılamak ve artırmak amacıyla yürütülen proje kapsamında birçok etkinlik gerçekleşirken, Yardımseverlik Koşusu kapsamında toplanan bağışlar ise 1 çocuğun yıl boyunca doğa eğitim programına katılmasını ve Çocuklar Hatıra Ormanı’nı oluşturmasını salıyor.

MİNİK KAHRAMANLARA BÜYÜK TEŞEKKÜR

Niğde TEMA Vakfı İl Temsilcisi Buket Ertuğrul Akyol “Ağaç Kardeşliği” ve Çocuklar Hatıra Ormanı” projeleri ile ilgili bilgiler verdi.

Bu projelerde erozyonla mücadelenin de önemine değinen Niğde TEMA Vakfı İl Temsilcisi Buket Ertuğrul Akyol, “ TEMA vakfı Niğde Temsilciliği olarak Dumlupınar İlkokulu 3. Sınıf öğrencileri ile 8 hafta boyunca uyguladığımız ‘Ağaç Kardeşliği’ projesi bugün son buldu.  Ağaç Kardeşliği Projesi kapsamında uygulanan doğa eğitim programıyla; çocukların doğada yaparak, yaşayarak öğrenmesi ve doğayla giderek azalan ilişkilerinin güçlendirilmesi amaçlanıyor. Aynı zamanda oluşturulan ‘Çocuklar Hatıra Ormanları’yla da erozyonla mücadeleye katkı sunulması hedefleniyor. Proje kapsamında planlanan tüm faaliyetler için, Adım adım Oluşumu bünyesinde ‘Yardımseverlik Koşusu’ yapan koşucular aracılığıyla bağış toplanıyor. Adım adım koşucularının bağış çağrılarıyla toplanan her 100 TL’lik bağış; bir çocuğun yıl boyunca doğa eğitim programına katılmasını ve eğitim sonunda bulunduğu yöreye uygun doğal türlerdeki tohumlarla kendi fidanını yetiştirmesini, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve TEMA Vakfı iş birliği ile tesis edilen hatıra ormanı arazilerinde çocuklar adına ‘Çocuklar Hatıra Ormanları’nın oluşturulmasını sağlıyor.  Başta, eğitmenimiz olan Çevre Mühendisi Tuğba Özsoya, okul idareci ve öğretmenlerine ve elbette minik kahramanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!