Terzilerin 18 Saatlik Bayram Mesaisi Başladı - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Terzilerin 18 Saatlik Bayram Mesaisi Başladı

  • 21 Haziran 2017
  • 454 kez görüntülendi.
Terzilerin 18 Saatlik Bayram Mesaisi Başladı

Niğde’de bayramlıklarını alan vatandaşlar elbiseleri tamir için terzilere akın etti. Terziler müşterilerin talebi karşılamak için mesailerini 18 saate çıkardı.

Ramazan Bayramı dolayısıyla çarşı-pazarda yaşanılan hareketlilik terzilerinde işlerinin açılmasını sağladı. Yaklaşık 20 yıldır terzilik yapan terzi esnafından Mutlu Gözde, 18 saatlik çalışma ile vatandaşların terzi ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıklarını söyledi.

Terzi Mutlu Gözde, ‘Ramazan bayramının yaklaşması ile vatandaşalar alışverişlere akın ediyor. Aldıkları elbiseleri tamir ettirmek için bizlere getiriyorlar. Bizlerde dükkanlarımızı saat 08.00’de açıyoruz. Vatandaşlarımızı mağdur etmemek için gece 02.00’a kadar dükkanımızı açık tutarak yoğun bir tempoda çalışıyoruz.

Mesleğimizde en önemli misyonumuz insana saygı, dürüstlük, emeğe saygı ve mesleğimize saygıdır. 20 yıldır bu meslekle geçimimi sağladım. Halen de sağlamaktayım. İşlerimiz çok şükür iyi gidiyor. Bizim için terzilik mesleği hep var oldu var olacaktır.’ diye konuştu.(İHA)


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!