Toç Bir-Sen’de Genel Kurul Gerçekleşti - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Toç Bir-Sen’de Genel Kurul Gerçekleşti

  • 13 Eylül 2018
  • 249 kez görüntülendi.
Toç Bir-Sen’de Genel Kurul Gerçekleşti

MEMUR-SEN Konfederasyonuna bağlı Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası Toç Bir-Sen 39 Nolu Nevşehir Şube Başkanlığı 3. Olağan Genel kurulu Niğde’den de yetkili ve temsilcilerin katılımıyla yapıldı.

Genel kurula Toç Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları Fatih Doğan ve İbrahim Ethem GÜRSOY, Nevşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Okan Yılmaz, TKDK Nevşehir İl Koordinatörü Murat Asiltürk, Aksaray Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, Niğde Tarım ve Orman İl Müdürü Asım Baş, Memur-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Mustafa Özdemir, Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat,Nevşehir Büro Memur-sen Şube Başkanı İsmail Hakkı Ağmanalmaz, Toç Bir-Sen Niğde İl Başkanı Mahmut Necati Özen, Toç Bir-Sen Aksaray İl başkanı Ertuğrul Tekcan, Sendikaya bağlı işyeri temsilcileri ve üyeler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşması yapan Şube Başkanı Recep Eroğlu ‘Milli, manevi ve insani değerlerden ilham alan sendikamızın 2. Olağan Genel Kurulunda yönetim kurulu olarak yetkiyi aldığımız 2014 yılından buyana 4 yıllık dönemimizde üyelerimizin vermiş olduğu emaneti hak ve haklının yanında yer alarak üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde yürütmeye gayret ettik. Üyelerimizin hak ve menfaatlerinin korunması noktasında gerekli çalışmaları yürüttük. Dünyada ve ülkemizde önemli gelişmelerin yaşandığı olaylara tanık olduk, bu süreçte Genel Merkezimiz önderliğinde yerelde ve ülkemiz genelinde yapılan çalışmalara katıldık, Hakkı söylemekten çekinmedik, kaçınmadık. Sendikamızın bugünlere gelmesinde birçok kişinin emeği, katkısı ve alın teri var. Bu bilinçle yürütmüş olduğum temsil görevime daha iyi ve dinamik bir yapıyla devam edileceğine olan inançla3. Dönemde aday olmadığımı söyleyerek bu süreç içerisinde desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum’ dedi.

Memursen İl Başkanı Mustafa Özdemir yaptığı konuşmasında Nevşehir’den ve Çevre illerden gelen katılımcılara hoş geldiniz diyerek Genel Kurulun Hayırlı Olması Temennisinde bulundu.

Açılış Konuşmalarının ardından Divan teşekkül ettirilerek katılımcılara söz verildi ve Genel Kurulda Oy verme İşlemleri sonucunda Yavuz Arslan başkanlığında yeni yönetim oluştu.

Yavuz Arslan Genel Kurul Sonrası yaptığı açıklamada teslim almış olduğumuz emanetin bilincindeyiz. Bu bayrak yarışında ben ve ekibim elimizden gelen gayreti sonuna kadar göstererek sendikamızı ve üyelerimizi gerektiği gibi temsil edeceğimize inanıyorum Genel kurulumuz tüm üyelerimize hayırlı olsun dedi.

Divan oluşturularak gündem okundu. Genel kuruluda açılış konuşması yapan Şube Başkanı Yavuz Arslan sendikanın kuruluşundan itibaren görev aldıklarını belirterek bayrağı arkadan gelenlere vermek istediklerini bildirdi. Ardından Memursen İl Başkanı Mustafa Özdemir, Aksaray İl başkanı Mustafa Başer, Niğde İl Başkanı Saadettin Yılmaz konuşmalarını yaparak genel kurulun ve seçimin hayırlı olması temennisinde bulundular. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz ise yaptığı konuşmasında Sendikal Faaliyetlerin önemine vurgu yaparak bu nöbet değişiminin hayırlı olmasını diliyorum dedi. Ardından Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Denetleme Kurulu Faaliyet Raporu okunarak raporların ibrası gerçekleştirildi ve zorunlu organların seçimi tamamlandı. Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Toç Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Fatih Doğan geçmişte yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek yapılacak çalışmalar ve gündemdeki konularla ilgili bilgiler verdi. Yapılan seçim sonucu 39. Şube Başkanlığına seçilen Recep Eroğlu yapmış olduğu konuşmasında bunun bir hak arama mücadelesi olduğunu belirterek eski yönetimin yapmış olduğu çalışmaların takdirle karşılandığını veyapılan bu çalışmalardan dolayı kendilerine teşekkür ettiklerini bildirdi. Öncelikli konularının olduğunu söyleyen Eroğlu ” Ortak değerlerimizden ilham alaraküyelerimizin,insanımızın, milletimizin hak ve hukukunu talep ve beklentilerini karşılamak için elbirliğiyle çalışacağız” dedi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!