Tren Yolu Kablo Hırsızları Yakalandı - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Tren Yolu Kablo Hırsızları Yakalandı

  • 11 Eylül 2018
  • 304 kez görüntülendi.
Tren Yolu Kablo Hırsızları Yakalandı

İl Jandarma Komutanlığı Ekipleri tren yolunun sinyalizasyon kablolarını çalan hırsızları yakaladı. Olaya karışan şüpheliler ise tutuklandı.

İl Jandarma Komutanlığı’ndan olay ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler yer aldı.

Niğde ili Ulukışla İlçesi Horoz köyü bölgesinde 05 Eylül 2018 günü saat 20:30 sıralarında TCDD’ye ait tren yolundan sinyalizasyon kablolarının kimliği belirsiz kişilerce çalınması olayı meydana gelmiştir.

Olay ile ilgili olarak Niğde İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, aynı gün yapılan araştırmada; şüphelenilerek durdurulan 33**494 plakalı otomobilde bulunan Y.Y., M.Y. ve S.Ö. isimli şahısların hal ve hareketlerinden şüphelenilmiş, çevrede araştırma yapılmış ve araçtan yaklaşık 100 m. uzaklıkta ormanın içine gizlenmiş halde ve çeşitli kalınlıkta yaklaşık 150m. uzunluğunda kesilmiş bakır kablolar bulunmuştur.

Olay ile ilgili Ulukışla Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı ile 33**494 plakalı otomobilde arama yapılmış, arama sonucunda aracın bagaj kısmında bir adet pense ve bir adet keski aleti elegeçirilmiştir. Ulukışla Cumhuriyet Savcısının talimatı ile şahıslar gözaltına alınmış, 33**494 plakalı aracın geçmişe dönük PTS ve güvenlik kameraları kayıtları incelenerek 01,03,05 Eylül 2018 tarihlerinde Çiftehan köyü bölgesine giriş çıkışları tespit edilmiştir.

Şahısların yapılan sorgulamalarında; son bir hafta içerisinde Niğde- Ulukışla-Çiftehan bölgesinde (2), Adana-Pozantı bölgesinde (4) ve Adana- Karaisalı bölgesinde (2) olmak üzere toplam (8) ayrı tren yolundan kablo hırsızlığıolayı aydınlatılmıştır.

Şüpheliler 06 Eylül 2018 tarihinde Ulukışla Cumhuriyet Başsavcılığınca tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edilmiş olup,Ulukışla Sulh Ceza Hakimliğince escort erzurum tutuklanmıştır. Tutuklanan şüpheliler Niğde E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.”


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!