TÜBİTAK Tanıtım Toplantısı Gerçekleşti - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

TÜBİTAK Tanıtım Toplantısı Gerçekleşti

  • 17 Mayıs 2018
  • 231 kez görüntülendi.
TÜBİTAK Tanıtım Toplantısı Gerçekleşti

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi,  Merkezi Araştırma Laboratuvarı Seminer Salonunda 11 Mayıs 2018 tarihinde 115M525 numaralı “Termal Enerji Depolama Özellikli Sepiyolit Katkılı Diyatomit/Faz Değiştiren Madde Kompozitlerinin Üretilmesi ve Karakterizasyonu” başlıklı TÜBİTAK projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Proje ürünlerinin ticarileşme potansiyeli üzerine fikir alışverişinde bulunularak, projenin tanıtımının gerçekleştirildiği toplantıya Niğtaş A.Ş, Termo-Form A.Ş, Niğkon A.Ş, Nanokal A.Ş, Sebat Danışmanlık firma temsilcileri, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesinden öğretim üyelerimiz ve öğrenciler katıldı.

Toplantıda proje yürütücüsü Doç.Dr. Yeliz Konuklu; projenin amacı ve proje kapsamında yapılan çalışmalar ile kullanılan maddeler hakkında katılımcılara detaylı bilgiler aktardı.

Önemli yeraltı zenginliklerimizden olan veyüksek katma değere sahip diyatomit ve sepiyolitinmaddesinin faz değiştiren madde kompozitlerinin üretimi aşamasında kullanımıylaülkemiz ekonomisine kazandırılabilmesi yönünden büyük önem taşıyan çalışmanınenerji tasarrufunda büyük katkılar sağlayacağı öngörülmektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!