Tünel Projesi İçin Başkan Akdoğan’a Yetki Verildi - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Tünel Projesi İçin Başkan Akdoğan’a Yetki Verildi

  • 07 Ağustos 2017
  • 878 kez görüntülendi.
Tünel Projesi İçin Başkan Akdoğan’a Yetki Verildi

Niğde Belediye Meclisi’nin Ağustos Dönemi Toplantısı, Belediye Başkanı Faruk Akdoğan başkanlığında gerçekleştirildi. Gündemle ilgili 11 maddenin karara bağlandığı toplantıda Vali Konağı yokuşunu Kayardı Mevkii’ne bağlayacak tünel projesi ile ilgili iş ve işlemleri, gerekli protokolleri imzalamak üzere belediye başkanına yetki verildi.

Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, yoklama ve bir önceki döneme ait kararların tasvibinin ardından Şehir İmar Planı’yla ilgili 23 madde müzakere edilerek karara bağlandı. Şehir İmar Planı’nda tadilat, talep ve teklifler görüşülmek üzere İmar Komisyonu’na havalesi yapıldı.  S.S.51 nolu taşıyıcılar kooperatifinin taşıma ücretlerinin artırılması hususundaki taleplerin hazırlanması için plan bütçe komisyonuna gönderildi.

Toplantıda, belediyeye ait Pazartesi Pazarı’nda panayır ve hediyelik eşya satışı yapılması hususunun incelenip rapor hazırlanarak bir sonraki meclise arz edilmek üzere plan ve bütçe komisyonuna havalesi yapıldı. Eskisaray Mahallesi’nde bulunan ve restorasyonu yapılan Ermeni Kilisesi’nin yanındaki bazı ada ve parsellerin yeşil alana çevrilmesi ve imar planına işlenmesi belediye meclisince onaylandı.

Belediye meclis toplantısında, belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 2 adet hizmet aracının hibe olarak kabul edilmesi için noter işlemlerinin yapılması uygun görüldü.

Tünel Projesi İçin Belediye Başkanına Yetki

Niğde Belediye Meclisi’nin ağustos dönemi toplantısında Vali Konağı yokuşunu Kayardı Mevkii’ne bağlayacak tünel projesi inşaatının yapım işi için İller Bankası kanalıyla kredi kullanılması ve bununla ilgili iş ve işlemler, protokolleri imzalamak üzere belediye başkanına yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantı, dilek ve temennilerin dinlenmesinden sonra Belediye Meclisi’nin 7 Eylül 2017 Perşembe günü saat 16.00’da yapılmasının kararlaştırılmasıyla son buldu. (Haber: Kuddusi ARSLAN)

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!