Türk Dünyası, Türk Ocakları’nda Buluştu - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Türk Dünyası, Türk Ocakları’nda Buluştu

  • 11 Aralık 2017
  • 306 kez görüntülendi.
Türk Dünyası, Türk Ocakları’nda Buluştu

Niğde milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Niğde Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Mahmut Peşin, Türk Ocakları Niğde Şubesi Başkanı Doç. Dr. Metin Hakan Severcan, Turgen (Turaneli Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği) Başkanı M. Yılmaz Uzun, Turan Evlerinde kalan öğrencilerle yemekli bir tanışma toplantısında bir araya geldiler.

Turaneli Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği’nde yenilen akşam yemeğinden sonra bir konuşma yapan Türk Ocakları Niğde Şubesi Başkanı Doç. Dr. Metin Hakan Severcan; Niğde Türk Ocağının destekleriyle Türk Dünyasından gelen öğrencilere katkı sunmak maksadıyla açılan Turan Evlerinde, Türk Dünyasının çeşitli bölgelerinden gelerek Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde tahsil hayatına devam etmekte olan yirmi üç öğrenciye barınma imkânı sunulduğunu ve iaşe giderlerinin üyeler tarafından karşılandığını ifade etti. Doç. Dr. Metin Hakan Severcan’dan sonra söz alan TURGEN (Turaneli Gençlik Eğitim ve Kültür Derneği) Başkanı M. Yılmaz Uzun derneğin faaliyetlerinden bahsederken; hem eğitime destek olmaya çalıştıklarını hem de Afganistan’dan gelen bir grup Türkmen öğrencinin yaşadıkları bölgeye yönelik kurban bağışı çalışmalarının yanında hayır sever Türk Ocaklıların katkılarıyla aynı bölgede temiz su ihtiyacını karşılamak üzere dokuz adet su kuyusu açtırıldığını da sözlerine ekledi. Niğde Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Mahmut Peşin ve Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan’da yaptıkları konuşmalarda büyük hedefleri olan büyük Türkiye’nin mutlaka Türk Dünyasına yönelik çalışmalarını arttırarak devam etmesi gerektiğini Türk Ocaklarının bu alanda önemli bir rolü olduğunu ifade ettiler. Kendilerine düşecek her türlü görevde seve seve katkı sunacaklarını bunun milli bir görev olarak addedilmesi gerektiğini söylediler.

Daha sonra Niğde milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu TURAN Evlerinde kalan gençlerle sohbet etti. Sohbet sırasında Türkiye’nin Türk Dünyası ile olan ilişkilerine değinen Kavaklıoğlu burada okuyan Türk gençlerinin kendi ülkeleriyle Türkiye arasında birer köprü vazifesi göreceklerini ve eğitimlerini tamamlayıp ülkelerine döndükten sonra ilişkilerini sıcak tutmaları gerektiğini ifade etti. Öğrencilerin çeşitli sorunlarını ilettikleri Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan konu ile yakından ilgileneceğini belirterek gençlerle buluşmak üzere randevu verdi. Daha sonra Türk Ocakları Niğde Şubesi Başkanı Doç. Dr. Metin Hakan Severcan günün anısına Niğde milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu ve Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan’a küçük birer hediye verdi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!