Türk Gençliği ve Psikolojik İyi Oluş - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Türk Gençliği ve Psikolojik İyi Oluş

  • 15 Nisan 2018
  • 318 kez görüntülendi.
Türk Gençliği ve Psikolojik İyi Oluş

Türk Ocakları Niğde Şubesi tarafından her hafta düzenlenen Ocakbaşı Sohbetleri konferansları dizisinde bu hafta “Türk Gençliği ve Psikolojik İyi Oluş” konusu ele alındı.

Geçtiğimiz gün TURGEN Toplantı salonunda gerçekleştirilen Rehberlik ve Psikolojik Danışma Uzmanı Rahmi Danişment in sunduğu konferansta gençlerimizin yetiştirilme sürecinden itibaren sürecin nasıl olduğu ve gençlerimizin öncelikleri ve yaşadıkları psikolojik problemler anlatıldı.

Ayrıca, Rahmi Danişment konuşmasında, psikolojik problem yaşayan insan sayısında artış görüldüğünü, bu konuda bireylerimizin neler yaparak kendilerini daha iyi hissedeceklerini vurguladı. Psikolojik iyi olmanın ve mutluluğun ne anlama geldiğini kimlerin daha mutlu olduğunu ve mutluluğumuzu artırmak için neler yapmamız gerektiğinin anlatıldığı konferans soru cevap kısmı yapılarak sonlandırıldı.

Dinleyiciler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanan konferansın sonunda Rahmi Danişment’e Türk Ocakları Derneği Niğde Şube Başkanı Prof. Dr. Metin Hakan Severcan tarafından konferansın anısına çeşitli hediyeler takdim edildi.

Konferans sonrası Türk Ocakları Derneği Niğde Şube Başkanı Prof. Dr. Metin Hakan Severcan yaptığı açıklamada Türk gençliğinin yaşadığı sorunları yakından takip ettiklerini ve gençliğimizin sorunlarının çözümüne yönelik bu tarz konferansların bu ay içerisinde devam edeceğini belirtti.

Bu kapsamda 20 Nisan Cuma günü Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi  BESYO Dr. Öğretim Üyesi Zekihan Hazar tarafından “Dijital Oyun Bağımlılığı” ve 27 Nisan Cuma günü ise Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi  Fen Edebiyat Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Rifat Battaloğlu tarafından “Madde Bağımlılığı” konulu konferansların gerçekleştirileceğini bildiren Severcan tüm gönül dostlarını Ocakbaşı sohbetlerine katılmaya davet etti.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!