Türk Ocakları Madde Bağımlılığını Konuştu - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Türk Ocakları Madde Bağımlılığını Konuştu

  • 23 Nisan 2018
  • 231 kez görüntülendi.
Türk Ocakları Madde Bağımlılığını Konuştu

Türk Ocakları Niğde Şubesi  2017-2018 dönemi faaliyetleri kapsamında geçtiğimiz Cuma günü akşam “Madde Bağımlılığı ” konulu ocakbaşı sohbeti büyük ilgi gördü.

Geçtiğimiz gün Süleyman Fethi cad. Pembeköşk Apt altı No:10/A da bulunan TURGEN toplantı salonunda yapılan Ocakbaşı sohbetinde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Doğan’ın sunduğu “Madde Bağımlılığı ” konulu ocakbaşı sohbeti büyük ilgi gördü.

Ocakbaşı sohbetinde, madde bağımlılığının vücudu olumsuz etkilediği, zarar verdiği, zamanla kullanım sıklığı ve dozunun arttığı anlatıldı. Uyuşturucu maddelerin sinir sistemini etkilediği, fiziksel ve psikolojik tahribata yol açtığı anlatıldı. Madde kullanım yaşının ortaokul düzeyine indiği, arkadaş çevresi, anne ve babanın çocuğa ilgisizliğinin madde bağımlılığını arttırdığı vurgulandı. Bağımlılığın tedavisinin mümkün olduğu ve kişinin isteğinin önemli olduğu vurgulandı.  Dinleyiciler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılanan konferansın sonunda, Sayın Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Doğan’a Türk Ocakları Niğde Şube Başkanı Prof. Dr. Metin Hakan Severcan tarafından konferansın anısına çeşitli hediyeler takdim edildi.

Ayrıca program sonunda Türk Ocakları Niğde Şube Başkanı Prof. Dr. Metin Hakan Severcan, “Türk Ocaklılar olarak madde bağımlılığı ile sonuna kadar mücadele edeceklerini ve gençliğin Türk Milletinin milli ve manevi değerleri doğrultusunda yetişmesi için ellerinden gelen bütün gayreti göstereceklerini vurguladı.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!