Türkiye Maarif Vakfı ile Anlamlı Protokol - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Türkiye Maarif Vakfı ile Anlamlı Protokol

  • 13 Haziran 2018
  • 227 kez görüntülendi.
Türkiye Maarif Vakfı ile Anlamlı Protokol

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, FETÖ karşısında cesur bir şekilde mücadele eden ve şehit düşen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in kahramanlığına yakışır bir adımla FETÖ yapılanmasıyla mücadelede önemli bir misyona sahip olan ve yurtdışında Türkiye Cumhuriyeti adına Milli Eğitim Bakanlığı dışında doğrudan eğitim kurumu açma yetkisine sahip tek kuruluş olan Türkiye Maarif Vakfı ile İşbirliği ve Tanıtım Protokolü imzaladı.

Türkiye Maarif Vakfı Ankara Ofisinde gerçekleştirilen İş Birliği ve Tanıtım Protokolü imza töreninde Rektör  Prof. Dr. Muhsin Kar ile Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün bir araya geldi.

Törende atılan imzalar ile Türkiye’yi ve Türk kültürünü tanıtmak, Türkçenin yurtdışında eğitim ve öğretimini yaygınlaştırmak, Türk dilini sevdirmek, öğrencilerin nitelikli eğitim almasını ve bilimsel faaliyetlerin gelişmesini sağlamak noktasında hem Üniversitemizin hem de 2016 yılında 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla kurulan ve kurulduğu yıldan itibaren birçok ülkede FETÖ ile bağlantılı okulları devralıp yeni okullar açarak uluslararası eğitim merkezi olma hedefindeki Türkiye Maarif Vakfının misyonuna yönelik önemli bir işbirliği sağlanmıştır.

Şehit Ömer Halisdemir’in kahramanlığı ve adının gelecek nesillere aktarılmasına da vesile olacak bu protokol ile üniversitemiz, Maarif Okullarından mezun olan öğrencilerden lisans eğitimlerine Türkiye’de devam etmek isteyenlere kapılarını açtı.

Protokol töreni ardından söz alan Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, “Üniversitemiz Maarif kelimesindeki “bilgi, kültür, eğitim ve öğretim” kavramlarını fazlasıyla bünyesinde barındırıyor. İmzaladığımız bu önemli ve anlamlı protokol ülkemizin tanıtım faaliyetlerinin arttırılmasına, ulusal ve uluslararası iş birliğinin geliştirilmesine yönelik büyük katkılar sağlayacaktır” dedi.

Türkiye Maarif Vakfı’nın faaliyet alanlarındaki çeşitliliği noktasına vurgu yaparak sözlerine devam eden Rektör Kar, “Türkiye ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak sürdürülen bu başarılı çalışmaları yakından takip ediyoruz. FETÖ ile iltisakî bulunan bu okulların Maarif Vakfına devredilmesiyle verilecek olan eğitim ve öğretim kalitesinin daha da artacağına inancımız sonsuzdur. Bu vesileyle Türkiye Maarif Vakfına sağladıkları desteklerden ve göstermiş oldukları hassasiyetlerden ötürü teşekkür ediyoruz” dedi.

Üniversitemiz için büyük anlamı olan İşbirliği ve Tanıtım Protokolü imza töreni karşılıklı hayırlı olsun temennilerinin ardından sona erdi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!