Nigdemiz.com
Download Instagram Photos

Ülkü Ocakları’ndan Türkçe Tabelalara Destek

  • 18 Temmuz 2019
  • 259 kez görüntülendi.
Ülkü Ocakları’ndan Türkçe Tabelalara Destek

Niğde Ülkü Ocakları Başkanı Yusuf Gençer, Tükçe ve Türk Dili ile Kültürü hakkında oldukça hassas olduklarını belirterek, MHP Niğde Belediye Meclisi üyesi Cumhur Durmaz’ın Belediye Meclisi’ne verdiği İşyeri adlarının Türkçe olması konulu öneriyi desteklediklerini belirtti.

Niğde Ülkü Ocakları Başkanı Yusuf Gençer açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Medeniyet oluşumunda en önemli iki unsur dil ve kültürdür. Dil ile kültür arasındaki bağ çok güçlüdür. Tarih, diline gerekli önemi veren milletlerin kültürlerinin de o oranda geliştiğini göstermektedir. Türk Dili, dillerin en eskilerinden ve en zenginlerindendir. Türkçeyi bilinçli kullanma konusunda Atatürk ‘Türk dili dünyada en güzel , en zengin ve en kolay olabilecek bir dildir. Onun için her Türk dilini çok sever ve onu yüceltmek için çalışır’ demiştir.

Niğde Ülkü Ocakları olarak Niğde Belediye Meclisi üyesi Cumhur Durmaz’ın Belediye Meclisi’ne verdiği İşyeri adlarının Türkçe olması konulu öneriyi destekleyerek, işyeri adları Türkçe olan işyeri sahiplerine Türk Bayrağı hediye ederek hassasiyetleri için kendilerine teşekkürlerimizi bildirdik. Yaptığımız çalışmalar doğrultusunda milletimizin güzel dilimiz Türkçenin kullanımında daha bilinçli davranmasını temenni ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!