ÜNİVERSİTEMİZE HOŞGELDİNİZ - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

ÜNİVERSİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

  • 02 Eylül 2018
  • 510 kez görüntülendi.
ÜNİVERSİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi bu yıl bünyesinden öğretim görecek ve ilk kez kayıt yaptıracak öğrencilere bir açıklama yayımlayarak açıklayıcı bilgilere yer verdi.

Bu yıl ön kayıtın da bulunmadığını belirtilen açıklama da öğrencilerin kayıt için Niğde’ye gelmeden E-Devlet üzerinden kolaylıkla kayıt yapılabileceği belirtilirken,  Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’ni kazanıp fakat liseden mezun olamayanlar içinde gerekli bilgilere yer verilirken, Üniversiteye yerleşen öğrencilerin yapması gerekenlerden daha bir çok konuya kadar yapılan açıklamada şu bilgiler yer aldı.

E-DEVLET İLE KAYIT İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

E-Devlet Üzerinden Kayıt Yaptıracak Öğrenciler öncelikle E-devlet üzerinden kayıt yaptırabilmek için öncelikle PTT şubelerinden şifre almaları gerekmektedir. Öğrenciler ayrıca 03-05 Eylül 2018 tarihleri arasında internet üzerinden www.turkiye.gov.tr adresine girerek “e-hizmetler” bölümünden kayıt yaptırabilecek.   E-Devlet üzerinden kayıt işleminizi tamamladığınız zaman ÖSYM’ye vermiş olduğunuz e-mail adresinize ilgili bilgiler gönderilecektir. Eğer e-mail adresinize bilgi gelmedi ise öğrenci numaranızı öğrenmek için tıklayınız. Ayrıca kayıt yaptırdığınıza dair belge çıktısını E-devlet üzerinden alabilirsiniz.

ŞAHSEN BAŞVURARAK KAYIT YAPTIRACAKLAR

Üniversitemize gelerek kayıt yaptıracağınız bölümlerimiz:  Tıp Fakültesi·  Özel Güvenlik ve Koruma Programı·  İlk ve Acil Yardım Programı·  Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği·  Özel Yetenek Sınavı ile kayıt hakkı kazananlar. Tıp Fakültesi, Özel Güvenlik ve Koruma Programı, İlk ve Acil Yardım Programı ile Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programına yerleşen adaylar ile herhangi bir nedenle e-devlet üzerinden kayıt yaptıramayan adaylar, 03-07 Eylül 2018 tarihleri arasında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Merkez Yerleşke Rektörlük Binası Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına gelerek kayıtlarını şahsen yaptırabilirler.  Lise veya Dengi Okul Diploması ya da Geçici Mezuniyet Belgesi aslı Tıp Fakültesine kayıt yaptıracak öğrencilerden istenen belgeler Bu programa kayıt için tam teşekküllü resmi bir hastaneden eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu, Özel Güvenlik ve Koruma Programına kayıt yaptıracak öğrencilerden istenen belgeler  Sağlık Kurulu (HEYET) Raporu: Özel Güvenlik ve Koruma Programına kayıt yaptıracak öğrenciler Bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.70 m’den, kız adayların 1.63 m’den kısa olmadığını belgeleyen heyet raporu  Cumhuriyet Savcılığından sabıka kaydı olmadığına dair belge, İlk ve Acil Yardım Programına kayıt yaptıracak öğrencilerden istenen belgeler Bu programa alınacak öğrencilerin, devlet hastanelerinden veya üniversite hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları (Öğrencinin boy ve kilosunun sağlık kurulu raporunda belirtilmesi gerekmektedir.),

DERS KAYDI NASIL VE NE ZAMAN YAPILIR?

Ders kaydınızı 17-21 Eylül 2018 tarihleri arasında ya da 26-28 Eylül 2018 tarihleri arasında https://otomasyon.ohu.edu.tr/ogris/ adresinden yapabilirsiniz. Belirtilen tarihlerde ders kaydınız mutlaka yapmanız gerekmektedir.

ÖĞRENCİ KİMLİK KARTI

Ders kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler Kimlik kartlarını Fakülte/Yüksekokul Öğrenci işleri Bürosundan alabilirler. 2018-2019 Eğitim – Öğretim yılı dersleri 24 Eylül 2018 tarihinde başlayacaktır.

ÖĞRENİM ÜCRETİ NASIL ÖDENİR

Normal Öğretim programlarına yerleşen öğrenciler ücret ödemeyeceklerdir. İkinci öğretim programlarına yerleşen öğrencilerimiz bulundukları yerdeki en yakın T.C Ziraat Bankası ATM’lerinden veya internet şubesinden öğrenci numaraları ile 17-21 Eylül 2018 tarihleri arasında ya da 26-28 Eylül 2018 Ekle-Sil tarihleri arasında mutlaka öğrenim ücretlerini yatırmaları gerekmektedir. İlgili tarihlerde öğrenim ücretini yatırmayan öğrencilik hakkı elde edemeyecek ve öğrenimlerine devam edemeyeceklerdir.

MUAFİYET SINAVINA GİRMEK İSTEYEN ÖĞRENCİLER

06 Ekim 2018 tarihinde yapılacak olan Yabancı Dil (İngilizce) ve Temel Bilgisayar derslerinin muafiyet sınavına katılmak isteyen öğrenciler 17-28 Eylül 2018 tarihleri arasında https://otomasyon.ohu.edu.tr/ogris/ adresi üzerinden başvurularını yapabilirler.

DAHA ÖNCE GÖRDÜĞÜ DERSLERDEN MUAF OLMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER

Üniversiteye kayıt yaptıran öğrenciler, daha önce yükseköğretim kurumlarında başarmış oldukları dersler için en geç 05 Ekim 2018 tarihine kadar daha önce öğrenim gördüğü yükseköğrenim kurumlarından alınan ve başarılı olunan bütün dersler için bir defaya mahsus olmak üzere muaf olma isteğiyle ilgili birimlere başvurabilir. Başvuru yapmak için bir dilekçe ile daha öce başarmış olduğunuz dersleri gösteren onaylı transkript ve ders içeriklerini ilgili fakülte dekanlıklarına/yüksekokul müdürlüklerine teslim edilmesi gerekmektedir.

ZORUNLU İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI UYGULANACAK ÖĞRENCİLER

Üniversitemiz Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi, Tarımsal Genetik Mühendisliği, Bitkisel Üretim ve Teknolojileri ve Niğde Sosyal Bilimler MYO Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programında 1 yıl zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Programı uygulanmaktadır. Yabancı Dil Hazırlık Programından muaf olmak isteyen öğrenciler için İngilizce yeterlik (muafiyet) sınavı 17 Eylül 2018 Pazartesi günü Yabancı Diller Yüksekokul Müdürlüğünce iki aşamalı olarak uygulanacaktır. Sınavın 1. aşaması, saat 9.30’da 2. aşama saat 14.30 yapılacaktır. Seviye Tespit Sınavı 18 Eylül 2018 Salı günü Yabancı Diller Yüksekokul Müdürlüğünde saat 9.30’da yapılacaktır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!