Üniversiteye Sivil Havacılık Bölümü - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Üniversiteye Sivil Havacılık Bölümü

  • 04 Mayıs 2018
  • 299 kez görüntülendi.
Üniversiteye Sivil Havacılık Bölümü

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı açıldı.

Havacılık sektörünün Ülkemizde hızlı bir şekilde gelişme göstermesiyle doğan nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak amacıyla, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Niğde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’na bağlı olarak Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ikinci öğretim programı açıldı.

Son yıllarda büyük bir ivme kazanan ve küresel ekonomi içinde en hızlı büyüyen sektörlerden biri olan sivil havacılıkta, artan talebi karşılamak ve sektöre kalifiyeli eleman kazandırmak amacıyla Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi bünyesinde Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ikinci öğretim programının açılması Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından onaylandı.

Programın temel amacı, havacılık sektöründeki büyümeye paralel olarak artan personel talebini karşılamaya yönelik; takım çalışmasına yatkın, müşteri ilişkileri kuvvetli, çözüm odaklı, etkin iletişim becerisine sahip, dinamik ve operasyonel düzeydeki faaliyetlere hakim sivil hava taşımacılığının işletme ve yönetimi alanında çalışacak personel yetiştiriyor.

Açılan yeni program kontenjanı 60 kişi olup, gerekli akademik personel istihdamı ile altyapının tamamlanmasının ardından öğrenci alımı başlayacak.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!