Üniversiteye Yeni Bölümler Açıldı - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Üniversiteye Yeni Bölümler Açıldı

  • 07 Mart 2018
  • 632 kez görüntülendi.
Üniversiteye Yeni Bölümler Açıldı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, öğrenci sayısını artırmaya ve eğitim kalitesini yükseltmeye yönelik yapılan çalışmalar kapsamında iki yeni bölüm daha açıldı.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde ‘Bankacılık ve Finans’ ile ‘Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi’ ikinci öğretim programlarına öğrenci alınması talebi Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından onaylandı.

İLK ALIM 2018-2019 DÖNEMİNDE

Konuyla ilgili açıklama yapan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, her bir program için açılan toplam 60’ar kişilik kontenjan için ilk öğrenci alımının 2018-2019 eğitim-öğretim yılında gerçekleşeceğini belirterek “Üniversitemiz, öğrenci sayısını artırmak ve akademik yapılanmasını iyileştirmek amacıyla yeni bölüm ve programlarla gelişimini sürdürmektedir. Bu iki program dışında başka bölümlere öğrenci alınması ile yeni bölüm/program açılması ve daha çok öğrencimizi şehrimize çekmeye yönelik çabalarımız sürmektedir. YÖK’e yaptığımız başvuruların yakın zamanda neticelenmesi ile önümüzdeki günlerde yeni ve güzel haberleri Niğde’mizle paylaşmaya devam edeceğiz” diye kaydetti.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!