“USTA” Niğde’de İzleyiciyle Buluştu - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

“USTA” Niğde’de İzleyiciyle Buluştu

  • 05 Nisan 2018
  • 659 kez görüntülendi.
“USTA” Niğde’de İzleyiciyle Buluştu

Ünlü Oyuncu ve yönetmen Ahmet Yenilmez, 2. Abdülhamid Han’ı merkezine alan “Usta” isimli tiyatro oyununu Niğde’de izleyiciyle buluştu.

81 il kapsamında ve Ziraat Bankası desteğiyle yola çıkan tiyatro etkinliği dün akşam saat 20:00’de Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde perdelerini araladı ve Niğdeli izleyenlere unutamayacakları anlar yaşattı.

Tiyatro gösterisine, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Üniversitesi Rektörü Muhsin Kar, Niğdeli Kahraman Şehit Ömer Halisdemir’in Babası Hasan Hüseyin Halisdemir, Kurum Amirleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 2. Abdülhamid Han’ı merkezine alan “Usta” isimli tiyatro oyununu izlemeye gelen vatandaşı salon almazken, oyun izleyicileri tarihe götürdü. Oyunun yazarı ve yönetmeni olan Ahmet Yenilmez, Ziraat Bankası’nın destekleriyle hazırlanan ve baba-kız ilişkisi üzerinden ilerleyen oyunda aynı zamanda 2. Abdülhamid Han’ı da canlandırmış oldu. Abdülhamid Han’ın vefatının 100. yılı olması nedeniyle bu oyunu hazırlanan tiyatro oyunu izleyenlerden ise tam not aldı.

Programın sonunda izleyiciler ve Niğdeli idareciler ile bir süre sohbet eden Ahmet Yenilmez, oyunun sahnelenmesi hakkında bilgiler verdi. Bir süre Şehit Astsubay Ömer Halidemir’in Babası Hasan Hüseyin Halisdemir ile sohbette eden Yenilmez, Niğde’de olmanın memnuniyetini dile getirdi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!