Nigdemiz.com

Vali Amca’dan Spor Sahası Talebi!

  • 03 Ocak 2019
  • 249 kez görüntülendi.
Vali Amca’dan Spor Sahası Talebi!

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek Niğde Merkezde bulunan Atatürk okulunu ziyaret etti ve incelemelerde bulundu.

Yalnız bu ziyarette dile getirilemeyen bir durum vardı. Bu durumu o okulun öğrenci velisi ve Denetim Kurulu Üyesi olarak dile getirmekte faydalı buluyor, okulda veliler ve öğrenciler arasında sıklıkla konuşulan ve artık talepten çok ihtiyaç haline gelen konuyu gündeme getirmekte fayda var.

Öğrenci nüfusunun yanı sıra başarılarıyla da kendinden söz ettiren Niğde Atatürk Ortaokulu öğrencileri ve öğrenci velileri Niğde Valisi Yılmaz Şimşek’i eğitime vermiş olduğu destek çaba ve gayretlerini yakından takip ediyor.  Vali Şimşek’e eğitime göstermiş olduğu bu çaba ve gayretten dolayı şükranlarını sunarken öğrenci velileri ve öğrenciler bu durumu da kendilerine iletilmesini istediler.

TALEP İSE ŞÖYLE:

“Okul öğrencileri ve velileri okulun hemen yanında bulunan alana spor alanı yapılmasını istiyorlar. Çocuklarını daha güvenli daha kontrollü daha donanımlı alanlarda bu tür etkinliklerini sürdürmelerini isteyen öğrenci velileri, Vali Şimşek’ten bu konu hakkında yardım talep ediyorlar. Hatta Atatürk Ortaokulu ile komşu olan Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nun da bu tesisten ortak programla faydalanmasında fayda görülüyor. Uzun zamandır kullanılamayan bu alan ise uygun bir tesis ile her iki okul adına büyük bir kazanım olacaktır.

YAPILMASI OLDUKÇA ÖNEMLİ

Konu böyle olunca geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın kitaplar haricinde yaşam alanları oluşturmak adına faaliyetlerde şart olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda okulda eğitim gören çocuklarımızın sportif veya sosyal faaliyetlerini okul alanı içerisinde devam ettirebilmeleri için, onlara eğitim alanı kadar oyun etkinlik alanının da yer verilmesi gerektiğini düşünüyoruz.


(Haber: Murat Ümranlıoğlu)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!