Vali Şimşek; “Devletin Bir Kuruşunu İsraf Etmeyeceğiz” - Nigdemiz.com - Nigdemiz.com

Vali Şimşek; “Devletin Bir Kuruşunu İsraf Etmeyeceğiz”

  • 07 Ağustos 2017
  • 479 kez görüntülendi.
Vali Şimşek; “Devletin Bir Kuruşunu İsraf Etmeyeceğiz”

Niğde İl Genel Meclisi 2017 yılı Ağustos ayı Olağan Toplantısının 5. Birleşimi Niğde Valisi Yılmaz Şimşek Başkanlığında gerçekleştirildi.

7 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıya, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Nebol ile İl Genel Meclis Üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını İl Genel Meclis Başkanı Bülent Küçüktuna’nın yaptığı birleşimde İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresinin önemine değinen Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, “Bugün sizlerle meclis toplantısında olmaktan son derece mutluyum. Meclis toplantınızın hayırlara vesile olmasını, Niğde’mize güzel hizmetler getirmesini diliyorum.” dedi.

İl Genel Meclisinin oldukça köklü bir geçmişe sahip olduğunun altını çizen Vali Şimşek; “1913 yılında yürürlüğe giren İl Özel İdaresi Yasası ile birlikte demokrasi hayatımızda gerçekten önemli işlevler üstlenmiş temel organlardan birisidir. Yerel düzeyde oluşturulan bu meclisler, ilimizin tüm sorunlarının ve çözüm önerilerinin görüşülüp, karara bağlandığı halkın iradesinin tecelli ettiği demokratik olgunluğun göstergesi niteliğindeki çatı oluşumlarıdır.

Niğde ili özelinde bakıldığında geçmişten gönümüze kadar alınan kararların ve uygulamaların isabet oranının son derece yüksek oluşunu ilin kırsalındaki refah düzeyi ile görmek mümkündür.

Niğde İl Genel Meclisinin aldığı kararlarda gösterdiği birliktelik ilimizin lehine bir gelişme olarak göze çarpmaktadır. İl Genel Meclisinde oluşturulan birlik ve beraberliğin bugüne kadar sürdürüldüğü gibi bundan sonrasında da devam etmesi yegâne isteğimdir.

Niğde İl Özel İdaresi ziyaretimde aldığım brifingde gördüğüm tablo memnuniyet vericidir. Özellikle tüm köy yollarının asfalt kaplama olması, her köyümüzde içme suyu bulunması ve tüm köylerde kanalizasyon alt yapısının tamamlanması son derece önemli hizmetlerdir. Bununla birlikte tarımsal alt yapı hizmetleri ile güneş panelleri projeleri takdire şayan çalışmalardandır. Netice itibarıyla Niğde kırsalı alt yapıda birçok eksiklerini gidermiş illerimizdendir.

Burada lokomotif kurum özelliğini taşıyan İl Özel İdaresi, sizlerin kararlarını uygulama kabiliyeti son derece yüksektir.

Niğde’mizin geleceği için İl Genel Meclisimizle koordineli bir şekilde çalışarak hizmet noktasında güzel işlere imza atacağımıza inancım sonsuzdur. Ortak akıl ile ilimizin menfaatleri doğrultusunda ne gerekiyorsa elimizden geldiğince yapacağız. Yine tüm bunları yaparken akılcı ve ayağı yere basan projelerle vatandaşlarımızın önüne geleceğiz. Tüm etütleri tamamlanmış projelerle çalışmalar yapacağız. Devletin bir kuruşunu israf etmemeye kendimizin parasından daha çok önem vereceğiz.

Meclis Başkanımıza, Başkanlık Divanına ve siz saygı değer Üyelerimize bugüne kadar yaptığınız çalışmalarda gösterdiğiniz çaba ve gayretlerden dolayı gerek şahsım gerekse Niğdeli vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. (Haber: Kuddusi ARSLAN)

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Korunuyor!